23.7 C
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Κοντά στην παραμονή η Θύελλα Αγίου Δημητρίου

Σκοράροντας σε κομβικό σημείο, λίγο πριν φύγει δηλαδή το ημίχρονο, όλα έγιναν πιο εύκολα για τη Θύελλα Αγίου Δημητρίου που επικράτησε με 3-0 του Μικρασιατικού και έθεσε γερά τα θεμέλια της απευθείας παραμονής.

Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν στο πρώτο ημίχρονο είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθούν στο σκορ, αλλά το γκολ… έκοψε τα φτερά του νεανικού συνόλου του Κώστα Σταμπουλίδη, που πλέον με αυτή την ήττα «σφραγίστηκε» οριστικά η μοίρα του υποβιβασμού.

Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν στο 43’ ο Κουκουβίνης, στο 58’ ο Ελευθεριάδης και στο 87’ ο Νούλας.

Δοκάρι στο 18’ για το Μικρασιατικό είχε ο Πετρίτσης που λίγο νωρίτερα είχε αστοχήσει και σε ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ.

Διαιτητές: Στεργιώτης, Τραντάς, Χριστοδούλου

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Βαγγέλης Τσιώλης): Αφουξενίδης, Χαραλαμπόπουλος (64’ Ασημακόπουλος), Νταλάκας, Παπαθανασίου, Ακαρέπης, Τζελέφας, Ελευθεριάδης (89’ Λειβαδίτης), Νούλας, Κουκοβίνης, Παπανικολάου (83’ Παπανδρέου), Καλαμάρης (73’ Σουπούλης).

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ (Κώστας Σταμπουλίδης): Καλαμαράς, Σακκάς, Καρατζάς, Σαρακινός (52’ Μάργα), Γουρνέλος, Σάββας, Γρυπάρης, Μαρίνης (58’ Γεωργίου), Πετρίτσης, Βουτυράς, Τσιντάνος.