free page hit counter
5.5 C
Αθήνα
Φεβρουάριος 2, 2023
Abola.gr
ΕΠΣΔΑ

Αφιέρωμα στον 16ο τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ

Ηρακλής Ελευσίνας και Ασπρόπυργος «συγκρούονται» σήμερα (17/4) για πρώτη φορά στην ιστορία τους στον 16ο του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ στο Δημοτικό στάδιο Ελευσίνας στις 17.30. Ο κάτοχος του τροπαίου Ηρακλής, μετά την μεγάλη του επιτυχία πέρσι να φτάσει για πρώτη φορά στην ιστορία του στον τελικό της διοργάνωσης και να κατακτήσει τελικά το «βαρύτιμο» τρόπαιο απέναντι στον Μανδραϊκό, καταφέρνει και πάλι να την επαναλάβει και πάει ξανά ως αουτσάιντερ με «στόχο» να κάνει την μεγάλη «έκπληξη».  Απέναντι του, θα είναι το μεγάλο φαβορί και πολυνίκης της διοργάνωσης Ασπρόπυργος, ο οποίος μετά από μια καταπληκτική πορεία στον 8ο όμιλο της Γ’ εθνικής, κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη άνοδο. Διαιτητής του μεγάλου τελικού θα είναι ο Φώτης Ντάουλας. Αναλυτικά, τα ρόστερ των ομάδων, το ΔΣ και τα τεχνικά επιτελεία των φετινών φιναλίστ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

Ρόστερ:

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Τζωρτζινάκης Εμμανουήλ  1987

Ντεμιράι Άλμπερτ 1992

Παναγιωτόπουλος Λευτέρης 2004

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Μπακατσέλος Αλέξανδρος  1991

Σκαμαντζούρας Παύλος  1988

Χατζαντωνάκης Κωνσταντίνος  1991

Κάτσος Γρηγόριος  1982

Αξιώτης Γεώργιος  1996

Διγκράν Χρήστος  1983

Μάχλης Ιωάννης  1999

Παπαμακάριος Στάμος  2002

Μέμεζας Γεώργιος 2004

Καλλιώρας Ευάγγελος  2004

ΜΕΣΟΙ

Μπίμπα Έραλντ 1998

Στίλα Νικόλαος 1995

Καλογρίδης Εμμανουήλ 1991

Πέππας Αλκιβιάδης  1994

Γκόρος Άγγελος 1997

Τυρλής Χρήστος 2001

Χότζα Οδυσσέας 2004

Θοδορί Νικόλα 2004

Καλτσουνάκης Γεώργιος 2004

Ζιώγας Μάριος 2004

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ

Τσεβάς Δημήτριος 1991

Τοπτίδης Ιωάννης 1998

Πεπονής Δημήτριος 2002

Καφαντάρης Ιωάννης2002

Παροτσίδης Κωνσταντίνος  1982

Σκόνδρας Βασίλειος  2004

Το ΔΣ

Πρόεδρος: Μέμεζας Ιωάννης

Αντιπρόεδρος Α’: Παραδείση Κούλα

Αντιπρόεδρος Β’: Γεωργουλέτης Χρήστος

Γενικός Γραμματέας: Πετράκης Σωτήρης

Ταμίας: Κλαδάς Κώστας

Μέλη: Οικονόμου Κώστας, Ανυφαντής Αντώνης, Λύμη Χότζα.

Τεχνικό επιτελείο

Προπονητής: Μιχάλης Κατσάφαρος

Γυμναστής: Βασίλης Καραούλης,

Προπονητής τερματοφυλάκων: Στέφανος Μπακόπουλος

Τεχνικός διευθυντής: Γιάννης Καλιτζάκης

 

Η πορεία του Ηρακλή Ελευσίνας μέχρι τον τελικό:  

Α’ Φάση

Ηρακλής Ελευσίνας- ΠΑΟΚ Μάνδρας 1ο ματς: 3-0 / ρεβάνς: 3-2

Β’ Φάση

Ηρακλής Ελευσίνας- Λαμπερή Ελευσίνας 1ο ματς: 7-1 / ρεβάνς: 2-2

Γ’ Φάση

Ηρακλής Ελευσίνας- ΑΕ Ζεφυρίου 1ο ματς: 4-1 / ρεβάνς: 2-7

Δ’ Φάση

Ηρακλής Ελευσίνας- Πανελευσινιακός 1ο ματς: 4-0 / ρεβάνς: 0-3

 

 

 

ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ ΔΟΞΑΣ

Ρόστερ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Κατσούλης Αθανάσιος 1990

Φυλακτός Νικόλαος 1997

Ανδρέου Κυπροανός 1996

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Νικολάου Οδυσσέας 1995

Σταγάκης Μιχαήλ 1996

Παντελίδης Δημήτριος 1990

Ζώνας Παναγιώτης(αρχηγός) 1984

Βασιλείου Κωνσταντίνος 1992

Τσουκαλάς Σωκράτης 1992

Πρίκας Παρασκευάς 1998

Λογοθέτης Φώτιος 2001

ΜΕΣΟΙ

Λογοθέτης Άγγελος 2001

Κρανής Βασίλειος 2000

Νάκας Παναγιώτης 1984

Χατζοβασιλάκης Ιωάννης 1999

Δηλαβέρης Κωνσταντίνος 1995

Νατσιόπουλος Αλέξανδρος 1991

Σταύρου Ηλίας 1989

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ

Δουκάκης Ευστράτιος 1991

Καραλής Ιωάννης 1988

Ντιατά Σεκούμπα 1992

Πετρόπουλος Αντώνιος 1986

Βαζ Μέντες Ζοάο 1998

Κωσταράς Φώτιος 2001

 Το ΔΣ

Πρόεδρος: Τσόκας Θεμιστοκλής

Αντιπρόεδρος: Μελετίου Ιωάννης

Γενικός Γραμματέας: Πέτρος Λαζάρου

Ταμίας: Βαγγέλης Φυλακτός

Γενικός Αρχηγός: Βασίλης Φίλης.

Αναπλ. Γενικός Γραμματέας: Μιχαηλίδης Γιώργος

Μέλη: Ηλίας Βασίλης, Χατζηδημητρίου Τάσος, Ηλίας Γιώργος, Αθανασίου Κώστας, Καμπόλης Αντώνης, Σωτήρης Παππούς.

 Τεχνικό Επιτελείο

Προπονητής: Γιώργος Βαζάκας

Βοηθός Προπονητή: Γιώργος Λάλας

Προπονητής Τερματοφυλάκων: Δημήτρης Κοψαχείλης

Γυμναστής: Βαγγέλης Κουτσογιάννης

 Η πορεία του Ασπροπύργου μέχρι τον τελικό:

Β’ Φάση

Ασπρόπυργος- Πυρρίχιος 1ο ματς: 4-0 / ρεβάνς: 3-1

Γ’ Φάση

Ασπρόπυργος- Μανδραϊκός 1ο ματς: 1-0 / ρεβάνς: 3-0

Δ’ Φάση

Ασπρόπυργος- Ζωφριά 1ο ματς: 5-0 / ρεβάνς: 1-0

 

 

Related posts

Διαιτητές & παρατηρητές στα ματς του Σαββατοκύριακου (1 & 2/4) στην ΕΠΣΔΑ

Abola Team 3

Ευχαριστίες του Βύζαντα για τον Αστέρα Μαγούλας

Abola Team 2

Εξάσφαιρη η ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ F.C. ΑΤΗΕΝS νίκησε 6-2 εκτός έδρας τους Παλαίμαχους του Βύζαντα (Πλούσιο ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Abola Team 3