18.3 C
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΙΛΙΟΥ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1-3

Ένα πολύ ωραίο ματς έγινε στο δημοτικό στάδιου Ιλίου με τους γηπεδούχους  να προηγούνται  στο ημίχρονο με 1-0 και τον Φωστήρα να απαντάει στο β’ ημίχρονο με 3 γκολ

Το σκορ άνοιξε στο 37ο λεπτό με καταπληκτική προσπάθεια του Λερούτσου που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και πλάσαρε άψογα τον Τζαφάι.

Ο Φωστήρας ξεκίνησε την αντεπίθεση του στο 52’ με τον Σίμωση να βγάζει πάσα «πάρε βάλε» στον Ηλιάδη,με τον πρώτο σκόρερ του Φωστήρα να μην αστοχεί κάνοντας έτσι το 1-1.

Στο 57’ τεράστια φάση για τον ΑΟ Ιλίου  με τον Τζαφάι κάνει την απόκρουση του αγώνα σε κοντινό σούτ του Δαούτη.

Στο 79’ όμως ο Ηλιάδης θα κάνει το 1-2 με σουτ  «κεραυνό»  απο κοντά ύστερα απο σέντρα του Κωνσταντινίδη.

Στο 85’ τεράστια φάση ξανά για τους γηπεδούχους,με τον Βουρλή να χάνει τετ α τετ στέλνωντας την μπάλα άουτ.

Στο 89’ Ο «Φονέας» θα τελειώσει το παιχνίδι με τον  Κουτσούμπα να σκοράρει απο κοντά ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης):Τζαφάι,Κωνσταντινίδης,Καλλιμούκος,Μπένα,Κόλλιας,Πανάκης,Ηλιάδης(89’Τσαγκανος),Πίσσας,Σίμωσης(83’Χαλεπλιάν),Μαρίνου(88’Αλεξίου),Ασημάκης(64’Κουτσούμπας)

Α.Ο Ιλίου (Γιώργος Τζώτζης):Δρόσος,Ευαγγέλου,Νάτσης,Δαούτης,Πλάκας,Καλαγέρης,Βουρλής,Μιχαηλίδης,Ρόκο,Λερούτσος,Αγκαλίου

Διαιτητής:Αλάμπεης

Α’ Βοηθός :Νιδριώτης

Β’ Βοηθός:Σταυρογλου