Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΕΠΣ Πειραιά: Το Σάββατο 11/5 η 1η αγωνιστική των play-out και play-off

 

Το Σάββατο 11 Μαΐου θα διεξαχθούν επίσης οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής των play-out του 2ου ομίλου της Α΄ Κατηγορίας και οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής  των play-off  της Γ΄ Κατηγορίας.

 

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα όλων των αγώνων θα γνωστοποιηθεί  αύριο Τρίτη από την Επιτροπή Πρωταθλήματος.

 

 

 

*Να σημειωθεί ότι δεν θα διεξαχθούν οι αγώνες play-out (υποβιβασμού) στον 1ο όμιλο της Β΄ Κατηγορίας, αφού λόγω του υποβιβασμού ΟΔΗΓΗΤΡΙΑΣ και Α.Ε. ΝΙΚΑΙΑΣ, δεν έχουν καμιά σημασία.

 

 

 

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΩΝ

 

Οι ειδικές βαθμολογίες των αγώνων play-off, play-out και οι περιπτώσεις ισοβαθμιών σε Α΄ Β΄ Γ΄ Κατηγορίας είναι οι εξής: 

 

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  – 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

 

1. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ – βαθμοί 3

 

2. ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ  – βαθμοί 2

 

…………………………………………………………..

 

3. Α.Ε.ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – Βαθμοί 1

 

4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – Βαθμοί 0

 

*Η Καστέλλα και ο Α.Ο. Κορυδαλλός ισοβάθμισαν στην 10η θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς, στα μεταξύ τους παιχνίδια έχουν από μια νίκη με τέρματα 2-1 και  υπερτερεί η Καστέλλα με καλύτερο συνολικό συντελεστή τερμάτων 24-38, έναντι  25 – 40 του Α.Ο. Κορυδαλλού.

 

 

 

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  – 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

 

1. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – Βαθμοί 3

 

2. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – Βαθμοί 2

 

……………………………………………………………..

 

3. ΑΝΑΓ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ – Βαθμοί 1

 

4. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – Βαθμοί  0

 

*Η Κύπρος Κορυδαλλού κι ο Παννεαπολικός ισοβάθμησαν στην 9η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, όμως ο Παννεαπολικός υπερτερεί έχοντας μια νίκη  2-0 και μια ισοπαλία έναντι της Κύπρου Κορυδαλλού.

 

 

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   – 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (play-off ανόδου)

 

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Βαθμοί 3

 

………………………………………………………………….

 

2. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ – Βαθμοί 2

 

…………………………………………………………………..

 

3. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ – Βαθμοί  1

 

4. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – Βαθμοί 0

 

*Οι Νέοι Ευγενείας και ο Αστέρας Νικαίας ισοβάθμισαν στην 5η θέση με 49 βαθμούς, όμως οι Νέοι Ευγενείας υπερτερούν του Αστέρα Νικαίας έχοντας από μια νίκη 4-1 και 2-3 ο Αστέρας Νικαίας.

 

*Οι αγώνες play-out  αυτού του ομίλου δεν  διεξάγονται, αφού υποβιβάζονται απευθείας η ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ και η Α.Ε.ΝΙΚΑΙΑ

 

 

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (play-off ανόδου)

 

1. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – Βαθμοί 3

 

…………………………………………………………………….

 

2. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Βαθμοί 2

 

…………………………………………………………………….

 

3. ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – Βαθμοί 1

 

4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – Βαθμοί   0

 

 

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (play-out  – υποβιβασμού)

 

1. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ/ΚΑΡΠΑΘΟΣ –  Βαθμοί 3

 

2. ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – Βαθμοί 2

 

3. ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – Βαθμοί 1

 

…………………………………………………………………………

 

4. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – Βαθμοί 0

 

*Νέο Ικόνιο και Πανφαληρικός ισοβάθμισαν στην 11η θέση με 21 βαθμούς, όμως υπερτερεί το Νέο Ικόνιο του Πανφαληρικού έχοντας 2 νίκες  με σκορ 2-1.

 

 

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (play-off ανόδου)

 

1. ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ – Βαθμοί 3

 

……………………………………………………

 

2. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ – Βαθμοί 2

 

3. Α.Ε. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – Βαθμοί  1

 

4. ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ – Βαθμοί 0

 

* Η Α.Ε. Σαλαμίνας  και ο Μιθριδάτης ισοβαθμούν στην 5η θέση με 38 βαθμούς, οι δύο ομάδες έχουν από μια  νίκη 1-0, και 1-2, όμως υπερτερεί η Α.Ε. Σαλαμίνας με συνολικό καλύτερο συντελεστή τερμάτων η Α.Ε. Σαλαμίνας 44-28, έναντι 43 -33 του Μιθριδάτη.

 

 

 

Related posts

Στους Νέους Δραπετσώνας ο Λουκάς Βρενάγκρ

Abola Team 2

Φιλικός αγώνας ΑΕ Μοσχάτου – ΑΟ Περιστερίου

Ρένος Γιαμπουράς

Ευχαριστήριο από την οικογένεια Μουσελή

Abola Team 3