16 Απριλίου, 2024
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

«Βαθμός» στου Ρέντη για Ίκαρο

ΑΟ Καστέλλας – Ίκαρος Καλλιθέας 2-2

Ο Ίκαρος Καλλιθέας αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον ΑΟ Καστέλλας και κατάφερε να πάρει ένα πολύτιμο «βαθμό» στου Ρέντη για τα play off παραμονής στην Α’ κατηγορία.  Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν με 2-0 με τα τέρματα των Μανώλη (10’) και  Τσερεγκούνη (47’) με τον Ίκαρο, να μειώνει αρχικά με τον Μπάρα στο 49’ σε 2-1. Επτά λεπτά μετά (56’), ο Τσάκου «αντίκρισε» την δεύτερη κίτρινη κάρτα και «άφησε» με δέκα παίκτες τον ΑΟ Καστέλλας, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να φτάσουν στην ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πλέσσα και να πάρουν τον «βαθμό».

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ: Χαραλαμπίδης, Παπαθέου, Βιτσαράς, Καρκαβίτσας, Τσάκος, Λίτσης, Μπουτσίνης (89’ Σκούρτης), Δημόπουλος, Πάσα, Μανώλης (12’ Λυσσέας / 64’ Τζάκο), Τσερεγκούνης (84’ Βάιλας)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Διαμαντίδης, Κατσανόλι (49’ Χουχούλης), Μαγουλάς, Πλέσσας, Μπάρα, Σταυρόπουλος, Κοντόπουλος, Μανουτσαριάν (69’ Μέτα), Περλορέντζος (69’ Λιμήτσιος), Θεοδοσίου, Ηλιόπουλος