19.1 C

Στάση Παλλήνη για Ιωνικό!

Ο Παλληνιακός επικράτησε με 2-0 του Ιωνικού, που έδειξε ότι θέλει δουλειά για την συνέχεια.
Η ανακοίνωση των γηπεδούχων για τον αγώνα:
Πολύ καλή εικόνα στο πολύ δυνατό φιλικό τεστ κόντρα στον Ιωνικό είχε ο Παλληνιακός και έφτασε στη νίκη με 2-0. Αν μη τι άλλο οι παίκτες του Παλληνιακού έβγαλαν στο ματς αυτό ιδιαίτερη διάθεση και πολύ πάθος μέσα στον αγωνιστικό χώρο, όντας κυρίαρχοι στο πρώτο μισάωρο του αγώνα.
Η ομάδα μας έκανε πολύ δυνατό ξεκίνημα και κατάφερε να βρεθεί από πολύ νωρίς με «αέρα» δύο τερμάτων μπροστά στο σκορ. Ο Κοβάνης με πολύ ωραίο πλασέ στο «Γ» άνοιξε το σκορ για τους κιτρινόμαυρους στο 10ο λεπτό, ενώ στο 17’ ο Αγγελίνας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Παπουτσογιαννόπουλο. Ο Τρυφιάτης ανέλαβε να εκτελέσει την εσχάτη των ποινών, νίκησε τον Κουρεπίνη και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Οι Νικαιώτες πίεσαν μετά το 30’, πήραν τον έλεγχο του αγώνα, όμως δεν δημιούργησαν τη μεγάλη ευκαιρία.
Στο δεύτερο μέρος υπήρξαν ευκαιρίες εκατέρωθεν με κορυφαία στιγμή το δοκάρι που είχε ο Κρητικός στο 77ο λεπτό.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Δ. Παπασπύρου): Τσάκαλος (70′ Λαμπρόπουλος), Υπο δοκιμήν, Βλάχος, Δημητρακόπουλος (80′ Κυριάκου), Κολοτούρος (46′ Κυριόπουλος), Σπίνος (80′ Υπο Δοκιμήν), Αγγελίνας (65′ Κασάπης), Δημογιάννης, Κοβάνης (75′ Αναστασίου), Τρυφιάτης (60′ Παπουτσής), Κώτσι (78′ Αρίδας).
ΙΩΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Αρναούτης): Κουρεπίνης, Παπουτσογιαννόπουλος, Παπατζίκος, Τσιριγώτης, Μουστάκης, Μάναλης, Γκοτσούλιας, Καλλέργης, Τιεντσέ, Ντάγκρας, Κρητικός.
Με την ομάδα του Ιωνικού αγωνίστηκαν στο β’ ημίχρονο και οι Φυλακτός, Καρέλης, Πογοσιάν, Γκούφας, Μπαρέττας, Μηλιώτης.