19.1 C
17 Απριλίου, 2024
A' ΑΘΗΝΩΝ

Δούρειος… πρόκριση!

Ο Δούρειος επικράτησε με 2-1 του Αστέρα Εξαρχείων και πανηγύρισε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ. Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, για τα δεδομένα της εποχής και με την παρουσία πολλών φίλων και των δύο ομάδων, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τα τέρματα του Σκούρτη στο 25ο λεπτό και του Μοχάι στο 50′. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στην συνέχεια, όμως το μόνο που κατάφεραν είναι να μειώσουν το σκορ, στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πρωτόπαπα.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους”
ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ Μπόνης, Τσιάρος, Μικελόπουλος, Νικητέας, Σουραϊφί, Παναγιώτου, Κονιτόπουλος, Μαυρίκος (46′ Χοτζάι) , Κοκόλης, Τσιάρος (84′ Τριανταφύλλου), Σκούρτης (88′ Περιρεράκης)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ: Ρήγας, Λένγκου, Ντίνας (46′ Κούρος) , Ζεμέλι, Φασσέας, Ψυλλιάς, Παπανικολάου, Χαλάς (61′ Πρωτόπαπας), Βασιλείου (73′ Πυλαρινός), Μότσκα, Μουζάι (76′ Μπάμε).