21.4 C
25 Απριλίου, 2024
A' ΑΘΗΝΩΝ

“Πρασίνισε” η πρόκριση!

Την πρόκριση στον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου ΕΠΣΑ, πήρε η Αλσούπουλη επικρατώντας με 3-0 του Νεοπεντελικού. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 8ο λεπτό, ευτύχησαν να προηγηθούν με γκολ του Χαλά. Ο ίδιος παίκτης, διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, όπως και της ομάδας στο 30ο λεπτό. Ο Παυλίδης, πέντε λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, έγραψε το τελικό 3-0.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Αλσούπολη: Κωτσάκης, Βασιλάκος, Κιάρρι, Μούζος, Σιάνος, Χρονόπουλος, Πρίφτι (78′ Ιακωβίδης), Τσούκας (75′ Τσιώλης), Χαλάς (88′ Θεοδωρίδης), Παπαδόπουλος, Γιαννακάκος (81′ Παυλίδης)
Νεοπεντελικός: Φανουργιάκης, Στάππας, Μαράνος, Τσιτοφώτος (63′ Σκόντζος), Τριανταφύλλου, Κεραμάς, Σαγματόπουλος, Κίμωνας (88′ Κωνσταντινίδης), Καλογερόπουλος, Δαλέκος (60′ Μπουλούκος), Βαφειάδης (75′ Ρούκος)