19.1 C
25 Απριλίου, 2024
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Πρόκριση στο τελευταίο λεπτό!

Το Γαλάτσι με τον γκολ του Γεωργακόπουλου στο τελευταίο λεπτό, επικράτησε με 2-3 του Τριφιλλιακού και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.
Οι γηπεδούχου, που κέρδισαν τις εντυπώσεις, προηγήθηκαν δύο φορές με τα γκολ του Φωτούχου στο 9ο και το 61ο λεπτό, με το Γαλάτσι να έχει ισάριθμες απαντήσεις στο 18ο λεπτό με τον Χαλιβελάκη και στο 69′ με τον Ζώη, πριν ο Γεωργάκοπουλος, σκοράρει και κρίνει τον αγώνα και την πρόκριση.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ: Μοδιάτης, Καλαντζής, Νταλές (80′ Ζάχαρης), Γούμενος, Δαρδαμάνης, Παυλόπουλος (86′ Λάγγαρης), Φωτούχος, Δεληγιάννης, Γεωργίου, Χάβος, Πανταζής
ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Φραγκουλόπουλος, Ιωαννίδης (46’ Ζώης), Ευαγγέλου, Αναγνώστης, Βαμβακερής, Αρναρέλλης, Ραπάι, Χαλιβελάκης (84’ Μπίτης), Δραμιτινός, Γεωργακόπουλος, Μακρυδάκης (59’ Λεγάκης).