17.6 C
ΕΠΣΑΝΑ

Ακατα-μάχη-τη!

Εύκολο πέρασμα για την Μάχη Μαραθώνα στον αγώνα της πρώτης φάσης του κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ, καθώς επικράτησε στο Διόνυσο, της τοπικής ομάδας, με το ευρύ 0-6!
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σενέ στο 27ο λεπτό, με τον Τζήμα να κάνει το 0-2 μόλις ένδεκα λεπτά αργότερα. Στην επανάληψη ο Ντάη με γκολ στο 52′ και στο 58′ και ο Παντελίδης με τέρματα στο 81ο και στο 90ο λεπτό, διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΔΙΟΝΥΣΟΣ: Αλεξόπουλος, Ευαγγελάτος (83′ Μπάκας) Βαϊόπουλος (73′ Καρβούνης), Πουλιάσης, Αραβαντινός (53′ Κουκάι), Δάβρης, Ραυτακόπουλος, Καλογήρου, Λίτσας (46′ Αλεξανδρόπουλος), Ευαγγελάτος, Σκαφδάς
ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ: Ζαγάρης, Παυλάκης (60′ Καχόπουλος), Σαβουλίδης, Βουσούλας, Αχμέτ, Καραλής (46′ Παρούσος), Σενέ (58′ Τσιούμας), Νταή (67′ Καλλιακούδας), Παντελίδης, Τζήμας, Σελαμάι