20.8 C
19 Απριλίου, 2024
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

“Αστέρι”η Αναγέννηση

Ένα ημίχρονο χρειάστηκε η Αναγέννηση Μοσχάτου για να επικρατήσει των Αστεριών Δραπετσώνας με 0-2. Τόττης στο 13΄ και Τσετσώνης στο 42′ έδωσαν προβάδισμα 2 γκολ στους φιλοξενούμενους. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικό χαρακτήρα όπως αποδείχθηκε με τους γηπεδούχους να δείχνουν ανίκανοι να βρουν δίχτυα. Στην επόμενη φάση του κυπέλλου η ομάδα του Μοσχάτου θα αντιμετωπίσει την Προοδευτική σε έναν δυνατό αγώνα.
ΑΣΤΕΡΙΑΘωμαΐδης(46’ Περιπάνος), Κατωπόδης), Αλεξανδράκης(46’ Μέγγουλας), Χρήστου, Διακάκης, Μπούτας, Μητσάκος, Αθανασίου(67’ Αναγνώστη), Βασιλείου, Ταμπουρατζής, Γιαβάσης(62’ Μάγειρας).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΒαβάκαςΛάμπρου, Σωματόπουλος, Κουτσόγιωργας, Τόττης Κ., Ράτου(66’ Τσικριπής), Οικονομάκης(46’ Δωρογιάννης), Παπαθεοδώρου, Ταχιράι, Τσετσώνης, Τόττης Θ.(75’ Φαμπιάνο).