12.8 C
19 Μαρτίου, 2024
ΕΠΣΑΝΑ

“Ζορίστηκε” ο Αήττητος Σπατών!

Με πολύ μεγάλη δυσκολία, ο Αήττητος Σπατών επικράτησε τον Αμφίαραου Καλάμου με 0-1 και πήρε την πρόκριση για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ.
Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με τον Ζώνα στο 34ο λεπτό και έχασαν ευκαιρίες για να “κλειδώσουν” την πρόκριση νωρίτερα, αλλά δεν το έκαναν και γέμισαν με άγχος στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ: Νικολάου, Ράπτης (35′ Σούλα), Παπαγεωργίου, Ταμπάκου, Νικολάου, Παπαγεωργίου Λ, Λυμπούσης, Στεφανουδάκης, Καραμπέτσος, Αντωνίου (63′ Σταμέλος)
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Στεφανίδης, Γραμμάτικας, Γερόλυμος, Βενέτης, Σπίντζος (70′ Δώρης), Αντζέλι (56′ Στυλιανόπουλος), Ζώνας (75′ Ασλάνι), Τζανουλίνος, Δρίτσας, Πρέντι, Χιλάι