13.7 C
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Μια 10αρα η Αθηναϊδα

Δεν σταμάταγε πουθενά η Αθηναΐδα, που όχι απλώς πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ, αλλά συνέτριψε τον Φωστήρα Καισαριανής με το επιβλητικό 10-2.
Ο αγώνας δεν αντέχει σε κριτική, με το αποτέλεσμα να μαρτυρά την διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες. Χατ – τρικ από το Ντιντίφα με γκολ στο 11′, 15΄, 31΄. Από δύο γκολ πέτυχαν οι Φίλος (21΄.44΄), Σκεύης (30΄, 41΄) και Κορφιάτης (62′, 83΄), ενώ σκόρερ χρίστηκε και ο Πυλαρινός στο 57ο λεπτό. Μείωσαν οι φιλοξενούμενοι με τους Κατωπόδη (25′) και Μπάρλο στο 68ο. Αξίζει να σημειωθεί ότι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου ήταν 7-1!