20.8 C
Β΄ ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΒ΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΒ΄ ΕΠΣΑ - 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΒ' ΑΘΗΝΩΝ

«Χτύπησε» ξανά ο Δούρειος!

Τη δεύτερη νίκη του στο κύπελλο πέτυχε ο Δούρειος που επικράτησε με 1-0 της Λαύρας και προκρίθηκε στον γ’ γύρο του θεσμού.
Το μοναδικό γκολ που έκρινε τη συνάντησε πέτυχε στην παράταση και συγκεκριμένα στο 110’ ο Τσιάρος με κοντινό σουτ.
Λίγες οι συγκινήσεις στην αναμέτρηση με τη Λαύρα να έχει τις στιγμές της στην κανονική διάρκεια του αγώνα, με το Δούρειο να ανεβαίνει στην παράταση και τελικά να πετυχαίνει τη νίκη.
Διαιτητές: Κελεκίδης, Τζανής, Κατελανάκης
ΛΑΥΡΑ (Αργύρης Ψαρρός): Αραχώβας, Γούλας, Λύτρας (69΄Κασάμης), Κουλουρίδης, Νούλας, Μυτιληνός, Πολυμερόπουλος, Σκούρας, Κουκουλιτάκης (62’ Φατής), Ξενιτόπουλος (74’ Λόης), Σημαιάκης
ΔΟΥΡΕΙΟΣ (Μάκης Ντέτσικας): Μπόνης, Τσιάρος, Μικελόπουλος, Κοκολής, Ες Σουραΐφι, Παναγιώτου, Κονιτόπουλος (λ. τρ. 68’ Κολιγιώργας), Μαυρίκος (57’ Λαζαρίδης), Χοτζάι, Τσιάρος, Σκούρτης (76’ Ντούκα)