22.3 C
25 Απριλίου, 2024
Α' ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Δεν Χ-άρηκε κανείς!

Νέα Ιωνία και Κένταυρος Βριλησσίων έμειναν στο 1-1, σε ένα ματς που τα πάντα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν πολύ νωρίς καθώς μόλις στο 4ο λεπτό, ο Πρισιμιτζής με ένα πολύ ωραίο γκολ άνοιξε το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 22′ με τον Πιπερά. Και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, καθώς είχαν τις ευκαιρίες, αλλά το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παπουτσής, Τζίφας (62’ λ.τ. Νίττης), Θέρμος, Σιγάλας, Σταθόπουλος (52’ Γεωργόπουλος), Πανταγιάς (70’ Τσιλημπίρας), Μυλόβας (59’ Μπαντές), Βογατσάς, Πρισιμιτζής, Καφετζής, Παντελίδης.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Θεοδωρίδης, Κουλιούρης, Καλουτσάς, Σείντι, Τσιπούρας, Χαλκιόπουλος, Μανίκας, Παπαγεωργίου (46’ Θεοδωρίδης), Σ. Πιπεράς, Ι. Πιπεράς  (64’ Μπότσας), Κοντογιάννης (73’ Δέτσης).