24.7 C
24 Απριλίου, 2024
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

“Τρόμαξαν” οι Τράχωνες!

Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση και τον Βουρλούμη να πετυχαίνει χατ τρικ, οι Τράχωνες συνέτριψαν με 5-1 το Παλαιό Φάληρο και άφησαν υποσχέσεις για το φετινό πρωτάθλημα.
Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το “λάθος” να προηγηθούν με τον Γκιώνη στο 7ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν την άμεση αντίδραση με τον Γιαννόπουλο να ισοφαρίζει στο 13΄. Μετά ο Βουρλούμης πήρε το όπλο του και με τρία γκολ στο 35′, 37′ και 51′ έβαλε παρακαταθήκη νίκης, πριν ο Δημογιάννης στο 58ο λεπτό, γράψει το τελικό 5-1.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Παπαδόπουλος, Σπανουδάκης, Παΐσιος (76’ Δάρρας), Προμπονάς, Μπουγιούκος, Τσακίρης, Παπατζήμας (76’         Μουράτης), Μανωλιάδης, Γιαννόπουλος (83’ Δημάκης), Δημογιάννης, Βουρλούμης (80’ Αυγέρης).
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ; Ηρακλής, Τσανκολάρι (53’ Νταρλιάν), Γκιώνης, Μπελέρης, Μαχαίρας, Λεκαράκος, Κωνσταντινίδης, Φωτιάδης (69’ Χασιώτης), Διγενής (80’ Δαφερέρας), Ντζαβίδας, Καλλιοντζάκης (86’ Ανδρέου).