A' ΑΘΗΝΩΝ

“Βόμβα” τα Βριλήσσια!

Αυτό άξιζαν και αυτό πήρα τα Βριλήσσια! Η ομάδα των βορείων προαστίων κέρδισε με 2-1  την Αργυρούπολη και πέρασε στην επόμενη φάση του Κύπελλου ΕΠΣΑ. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που διαχειρίστηκαν σωστά το ματς με τον Κόκκινο, με την Αργυρούπολη να έχει την απάντηση μόλις δύο λεπτά αργότερα με τον Υφαντή. Όλα έδειχναν ότι το ματς θα πάει στην παράταση, όμως στο 92ο λεπτό ο Μαρουλίδης πέτυχε το “χρυσό” γκολ για την ομάδα του.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Τζιβελέκης, Κιρκινής, Γκιωνάι, Μ. Τσιούμας, Τριανταφύλλου, Στ. Τσιούμας (82’ Αραμπατζής), Κόκκινος (90’ Καναβός), Μακρής, Τίκας (75’ Μπακέας), Χατζηπαναγιώτης, Κουρής (75’ Μαρουλίδης).
ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ευαγγέλου, Μεντόλι, Ζυγούρης, Γεωργακάς, Γιαννίκος, Νταλτάρης (90’ Αργύρης), Παπαθανασίου (66’ Σφακιανάκης), Υφαντής, Γκρεβτσίδης, Σταθακόπουλος (75’ Μαργαρίτης), Δρακωντίδης.