18 C
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

«Καρδιοχτύπησαν» τα Πετράλωνα για την πρόκριση!

Σε ένα ματς για γερά νεύρα και καρδιές.. τα Πετράλωνα με ήρωα τον Μηνά Βλαβιανό, κατάφεραν και πήραν τη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ, κερδίζοντας τη δυναμική Πεύκη με 3-2 στην παράταση.

Ξεκίνημα στο χορό των γκολ έκανε ο Γ.Λιτσης για την Πεύκη στο 27΄γράφοντας το 0-1 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, και συγκερκιμένα στο 59΄, ο Μηνάς Βλαβιανός έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1.
Η Πέυκη πήρε πάλι προβάδισμα με τον Αλ. Καραγιάννη στο 79΄ με 1-2, για να ισοφαρίσουν πάλι τα Πετράλωνα σε 2-2 με τον Β.Καρακάση στο 89΄!
Τη μεγάλη νίκη στα Πετράλωνα χάρισε ο Μ. Βλαβιανός στο 100΄, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 με δεύτερο του γκολ και ταυτόχρονα την προκριση.

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ: Αναγνωστόπουλος, Βλαβιανός, Μιχαηλίδης, Βλασταράκης, Τσολάκος (80′ Καρακάσης), Τσολάκος, Γκελασβίλι, Βασιλείου (76′ Ανεστίδης), Δήμας (46′ Λογοθέτης), Αρβανιτάκης, Χανιώτης, Μουρίκης (96′ Ιωάννου).
ΠΕΥΚΗ: Ιωαννίδης, Μότσιος, Κρητικός, Παππάς, Γκέκας, Καραγιάννης (84′ Σταματής), Κατάι Φ., Πλατανιάς (90′ Μιχαήλ), Χριστόπουλος (54′ Καπίρης), Λιτσης (63′ Γαλανάκης), Κατάι Τ.