11.8 C
A' ΑΘΗΝΩΝΑ΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ντούμπλαρε τις νίκες του το Ρουφ!

Ένα εύκολο απόγευμα φαινόταν οτι θα είχε η «Αούστρια» αφού μόλις στο 11’ προηγούνταν με 2-0.Όμως στα τελευταία λεπτά η Λυκόβρυση έκανε το 2-1 και διαμαρτύρεται για πέναλτι στο 88’ που μπορεί να έφερνε την ισοφάριση.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν ν’ανοίξουν το σκορ στο 5’ με κεφαλιά του Δανασή.Δύο λεπτά αργότερα ο Τετέι σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Ρούπι που απο κοντά δεν αστόχησε κι έκανε το 2-0.Ο Παο Ρούφ ήταν κυρίαρχος σε όλο τον αγώνα αλλά δεν μπόρεσε να βάλει άλλο γκολ.Στο 85’ ο Τασιούδης έβγαλε πάσα μισό γκoλ στον Πετράκη,με τον τελευταίο να κάνει το 2-1 και να ξαναβάζει την ομάδα του στο παιχνίδι.Τίποτα δεν άλλαξε όμως και ο Πάο Ρουφ έκανε το 2 στα 2.
 Διαιτητές:Κοσικίδης,Δέτση,Καφρίτσας
Πάο Ρούφ (Ηλιόπουλος Σ.):Κουνάδης,Βενάρδος,Τομπουλίδης(38’Επιτροπάκης),Ανδρίκος,Σωτηριάδης,Μπανιάς(62’Τύρπος),Τετέι(85’Λέλουδας),Μπένα,Ρούπι(85’Παλάτσιος),Ζευκιλής,Δανασής
Λυκόβρυση(Ιωάνου Κ.):Κέμπας,Ψαρομιχαλάκης,Γαλακτίδης(46’ Γιαννίκος),Σουλιώτης,Αναγνωστόπουλος,Καβαλάρης(90’Παπαχρήστος),Πετράκης(90’ Γούδας),Μήτογλου,Τασιούδης,Σταματέλος(71’Λιαδάκης),Πάγκας