15.4 C
Α' ΕΠΣΑΝΑ

Ματσάρα και στο τέλος… Κρυονέρι!

Πολύ όμορφο ματς ανάμεσα στο ΠΑΟ Καλυβίων και το Κρυονέρι, με τους φιλοξενούμενους να νικούν με 2-3 και να κάνουν το απόλυτο σε δύο αναμετρήσεις.
Το Κρυονέρι ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με τον Τσελάι στο 22ο λεπτό. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, οι γηπεδούχοι έφθασαν στην ισοφάριση με τον Αλεξίου στο 25′. Εκ νέου προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους στο 55΄με το Νησωτάκη να βρίσκει δίχτυα, όμως και πάλι τα Καλύβια είχα την απάντηση στο 67′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαραλάμπους. Ωστόσο ο Γεωργούσης είπε την τελευταία λέξη και με γκολ του, τρία λεπτά πριν την λήξη, διαμόρφωσε το τελικό 2-3.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Παππάς, Χάιδος, Σιδέρης (90′ Σύρος), Χριστόπουλος, Πλίτσης, Αλεξίου, Πάτσης, Ντούνης, Χαραλάμπους, Λάπας (77′ Παντελίδης), Μαυροθαλασσίτης
ΚΡΥΟΝΕΡΙ: Μανουσάκης, Χοτζάι, Ζερμπίνης, Παπαδόπουλος, Βολιώτης, Τσακλάνος, Τσελάι, Δάφνας (77′ Γεωργούσης) Νάκας (79′ Σαχίνης), Σιατραβάνης, Νησωτάκης