21.4 C
Α' ΕΠΣΑΝΑ

Τριάστερος ο Ντούλιας!

Με το Ντούλια να πετυχαίνει χατ – τρικ, ο Αστέρας Βάρης δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει με 3-0 τα Γλυκά Νερά και να “ζευγαρώσει” τις νίκες του στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑΝΑ.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά και έφθασαν στο γκολ με τον επιθετικό τους στο 8ο λεπτό. Ο Ντούλιας σκόραρε στο 70′ και στο 80′ απέναντι στα Γλυκά Νερά, που έδειξαν κάποια καλά στοιχεία με το νέο προπονητή, Μιχαήλοβιτς, να έχει πολύ δουλειά μπροστά του. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι έχασαν και πέναλτι.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Μαρινάκης, Χαλκιάς, Λεοντίου (72′ Σανσάρογλου), Κοφσανίδης, Σκουρλής, Μάγγος, Δημητρόπουλος, Μπιτίλης (83′ Παπανικολάου), Καλιαμπάκας (73 Μάναλης), Νιούμαν (46′ Μίχος) Ντούλιας
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Βιταλιώτης, Χριστοδούλου, Φώτος (71′ Συμβουλίδης) Θανόπουλος, Βιταλιώτης, Βάρδας, Αλεξίου, Μπάλας, Βασιλός (46′ Δρούγκας) Βλάχος, Μαστορόπουλος (33′ Βαμβουκλής)