12.8 C
20 Απριλίου, 2024
Α' ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ήταν Άρης στον Βύρωνα!

Ο Άρης Πετρούπολης, νίκησε τον Αθηναϊκό και τις απουσίες του με 1-2 και πήρε το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσε μια μεγάλη νίκη που του δίνει αυτοπεποίθηση για την συνέχεια, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους, που έβγαλαν πολύ καλή εικόνα αλλά δεν πήραν το αποτέλεσμα που ήθελαν.
Ο Άρης προηγήθηκε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νίκολι στο 25ο λεπτό,  με τον Στρατιδάκη να απαντά μόλις πέντε λεπτά αργότερα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι, πίεσαν για το γκολ και το πέτυχαν στο 62ο λεπτό με τον Λερούτσο, γράφοντας το τελικό 1-2.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Παρασκευαϊδης) Μανωληκίδης, Λαζάρου (65′ λ.τρ. Λεπτάκης), Τσολάκος, Βασιλείου, Φυσαράκης, Χοτζάι, Παπαδήμας, Βέλλης, Στρατιδάκης, Τσονάκης (56′ Οικονόμου), Σκούμας.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιάννης Γαζής) Παχατούρας, Λάπα, Κόμης, Βασιλάκος Β., Τσούκης, Ταχιράι, Νίκολι (84′ Παπαευθυμίου) Χριστούλης,Καρασδήμας (73′ Κατσούλας), Λερούτσος (90+1 Μπούσι), Τρακόσης (90+3 Βασιλάκος Η.).