18.6 C
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ήταν να μην πάρει φόρα…

Η Ηλιούπολη πέρασε από την έδρα της Λυκόβρυσης με το επιβλητικό 1-3 και σημείωσε την τρίτη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από πολύ νωρίς τις διαθέσεις τους και άφησαν την Λυκόβρυση με μόλις ένα βαθμό.
Ο Γκούγκας άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό, με τον Μπούτιβα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με την συμπλήρωση του ημιχρόνου. Και πάλι ο Γκούγκας στο 66′ βρήκε δίχτυα για την ομάδα του, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο τελικό 1-3 με τον Πάγκα στο 83′.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ (Κώστας Ιωάννου): Κέμπας, Μιγκάκης, Γιαννίκος, Σουλιώτης, Αναγνωστόπουλος (50′ Βυθούλκας), Καβαλάρης (46′ Πάγκας), Ψαρομιχαλάκης (46′ Τασιούδης), Μήτογλου, Παπαχρήστος (71′ Σούλας), Σταματέλος, Πετράκης.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Γαλάνης): Τικταπανίδης, Καλαντζής, Μπουτίβας (62′ Κωτσερίδης), Ρέτζο, Θυμιανός, Γεωργιάδης (50′ Σαλαπάτας), Γάγγος (84′ Φούφας), Σόουζα, Γκούγκας, Αγκόλλι, Σταύρου (80′ Καραπάτης).