18.6 C
Α' ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τον ξέρανε… και Θρίαμβος!

Ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου νίκησε με 1-2 τον Ολυμπιακός Λιοσίων, βάζοντας σε “περιπέτειες” τους γηπεδούχους και παίρνοντας ένα τρίποντο, που μοιάζει με “χρυσάφι”. Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν στο 8ο λεπτό με τον Φούρλα. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 24′ με τον Γεωργακόπουλο και πίεσαν για το προβάδισμα. Αντ’ αυτού, στις καθυστερήσεις του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, που το μετέτρεψε σε γκολ ο Μελισσόπουλος και έγραψε το τελικό 1-2.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Τσέκας, Μπεκιάρης (46′ Νταφόπουλος), Φραγκόπουλος, Γωγιός, Σταυρόπουλος (86′ Μιχάλης) Παπαδόπουλος, Καριατλής (72′ Κοτούλιας), Πουρσανίδης (66′ Τσουκαλάς), Γεωργακόπουλος, Γκαβζίδης, Σιούτης
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Μανώλικας (48′ Λιανός), Δράμης, Λώλος, Καρβούνης (60′ Ζαχαρίου), Μελισσόπουλος, Τζεβελέκος, Σαφράς (53′ Μπάρδης), Μπακλαβάς (32′ Τσάκος) Ζαχαρίας, Φούρλας, Καγιανάς