20.9 C
23 Απριλίου, 2024
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μεγάλη νίκη για την Κηπούπολη!

Η Κηπούπολη πέρασε από το Παλαιό Φάληρο, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 1-2. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν ξεκινώντας πολύ δυνατά την αναμέτρηση και βρίσκοντας σκορ από τον Τζαμάλη στο 5΄ και τον Σκλαβενίτη στο 26′, ενώ θα μπορούσαν να είχαν και τρίτο γκολ πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο και επιχείρησαν την ανατροπή, όμοια με αυτή που έκαναν την περασμένη αγωνιστική στην έδρα του Χαϊδαρίου, όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 55΄ με τον Ντζαβίδα.