14.7 C
19 Μαρτίου, 2024
Α' ΕΠΣΑΝΑ

Κορωπί τεσσάρων αστέρων!

Το Κορωπί συνέχισε την πολύ καλή του πορεία στο φετινό πρωτάθλημα και στην έδρα του Ολυμπιακού Αγίου Στεφάνου, επικρατώντας με 2-4.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παναγιωτόπουλου, με τον Ζαραδούκα να ισοφαρίζει στο 26′ και αυτός με πέναλτι. Και πάλι οι γηπεδούχοι, σκόραραν στο 33′ με το τρίτο πέναλτι του αγώνα και σκόρερ τον Σουφλά, αλλά νέα απάντηση από το Κορωπί με τον Μπουσινάκη στο 39′. Στην επανάληψη του αυτογκόλ του Γιαννόπουλου στο 65′ και το τέρμα του Καρακασίνα στο 67′, χάρισαν τη νίκη στους φιλοξενούμενους.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου: Ιωσήπου, Νικούλης, Γιαννόπουλος, Ντέντια (70’ Μανιδάκης), Νομικός, Σιλιγαρδάκης (83’ Βαζέχα), Παναγιωτόπουλος, Σουφλάς, Παππάς (70’ Ναούμ), Καραχάλιος (46’ Κουμουλίδης), Φελέκης.
Κορωπί: Μπακόλας, Κοτόβ (53’ Σφικτός), Κλήμης, Μπαρδούσης, Πάντου, Καρακασίνας (89’ Τσουρής), Μπουσινάκης (73’ Αθανασίου), Χαντάντ (91’ Παπαθανασίου), Λούρμπας, Βίλα, Ζαραδούκας