20.9 C
24 Απριλίου, 2024
Α' ΕΠΣΑΝΑ

Σαβούρδος: «Αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες μας!»

Για το 0-0 με τον Θησέα για την 8η αγωνιστική, ο Θανάσης Σαβούρδος του Σαρωνικού Αναβύσσου, έδωσε πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες του, γνωρίζοντας πολύ καλά ότι είχε αρκετές απουσίες σε σχέση με τον δυνατό αντίπαλο που είχαν να αντιμετωπίσουν και κατάφεραν να αποσπάσουν μια πολύτιμη ισοπαλία.
“Ο συνεργάτης του Τάκη Μακροδημήτρη δήλωσε για τον αγώνα με τον Θησέα Νέας Μάκρης:
Με αντίπαλο τον Θησέα Νέας Μάκρης είχαμε να διαχειριστούμε αρκετές απουσίες τιμωριών και τραυματισμών. Επίσης έπρεπε να παρουσιαστούμε όσο το δυνατόν πιο προετοιμασμένοι για να αντιμετωπίσουμε μια φορμαρισμένη ομάδα που παρουσιάζει ένα σταθερό και δουλεμένο σύνολο σε όλα τα παιχνίδια. Το παιχνίδι είχε έντονο ρυθμό, με τον Θησέα να παρουσιάζεται πιο δραστήριος στο πρώτο ημίχρονο και να δημιουργεί περισσότερες φάσεις σε σχέση με εμάς. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε την πίεση μας, κάναμε φάσεις αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε το γκολ που θα μας έδινε τους τρεις βαθμούς. Οι παίχτες μας κατέθεσαν την ψυχή τους και μέχρι τελευταίο λεπτό και πάλεψαν για την νίκη. Αξίζουν τα συγχαρητήρια μας για το αγωνιστικό τους πρόσωπο και την μαχητικότητα τους!”