22.6 C
18 Απριλίου, 2024
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ' ΕΘΝΙΚΗ

Έσωσε το βαθμό στο τέλος ο Ακράτητος

Ισόπαλος με 1-1 ολοκληρώθηκε ο αγώνας του Ακράτητου με το Κερατσίνι με το γκολ των γηπεδούχων να σημειώνεται στο 94′!
Μέτριο ποιοτικά παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, το οποίο και επιφύλασσε ελάχιστες συγκινήσεις μπροστά από τις δύο εστίες.
Το σκορ άνοιξε το Κερατσίνι στο 42’ μετά από εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Νικολέτου στέλνοντας την μπάλα στο… παραθυράκι της εστίας του Μουζάκη που δεν είχε τον τρόπο να αντιδράσει.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ακράτητος είχε τον έλεγχο του αγώνα, όμως έπρεπε να φτάσουμε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ώστε οι πράσινοι να σώσουν έναν πολύτιμο βαθμό με το γκολ του Μαούνη μετά από ωραίο σουτ.
Διαιτητές: Γιαννούκας, Δόσης, Τζάνης
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Μουζάκης, Νομικός, Διονέλλης, Κοντιζάς, Μαούνης, Κοντούλης Α. (79′ Πρίντεζης), Ντιμπό (67′ Κουτρούλης), Φιλιμέγκας (51′ Κόρμαλης), Τσεπελέ (84′ Σαχσανίδης), Πετσίτης, Καραγιάννης.
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Κούμπουλα, Σφυρογιαννάκης, Μηλιώτης, Τριμπόνιας, Βαττής, Νικολέτος (67′ Ροκάι), Στρίγγας (77′ Χαλβάτζιου), Χαρίτος, Ελέζι, Χατζησοφρωνίου (86′ Αγγελάκης), Ντιρμίσι (89′ Κουλουριώτης).