15.4 C
Β' ΑΘΗΝΩΝΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Γκέλα για Αλσούπολη

Η Αλσούπολη δεν τα κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης κόντρα στον Άρη Χολαργού, με τους «κιτρινόμαυρους» να αποσπούν ισοπαλία με σκορ 1 – 1 και να παίρνουν ένα πολύ σημαντικό βαθμό.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με δράστη τον… συνήθη ύποπτο Χαλά. Στο β’ μέρος η Αλσούπολη δεν κατάφερε να σφραγίσει τη νίκη και οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύθηκαν στο 85’, σημειώνοντας με τον Ντουλάκη το τελικό 1 – 1.
Με την ισοπαλία αυτή η Αλσούπολη έχει πλέον 22 βαθμούς και παρέμεινε στη 4η θέση. Από την άλλη ο Άρης έμεινε στην 15η θέση, όμως έχοντας πλέον 6 πόντους.
ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ: Κωστάκης, Βασιλάκος (57’ Παυλίδης), Τσάλας, Μύζος, Παπακουνάδης, Τζωρτζάτος, Πρίφτι (86’ Χρονόπουλος), Σιάνος, Χαλάς, Ιακωβίδης (46’ Τσούκας), Γιαννάκος (57’ Παυλίδης)
ΑΡΗΣ: Τόλα, Βλάχος, Ντουλάκης, Καραβοκύρης, Παναγιώτου, Λούμι, Γαλάτης (67’ Βεντούρης), Βλάχος, Μιντζαλί (85’ Κουτρόπουλος), Γκόνος, Χριστοφιλόπουλος (67’ Μπαρδής)