20.2 C
23 Απριλίου, 2024
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Χατ-τρικ Καραλή και νίκη με 5-2 για τη Θύελλα Καμαρίου

Πρωταθλήτρια χειμώνα η Θύελλα Καμαρίου νικώντας με το ευρύ 5-2 τους Αγίους Αναργύρους, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής της Γ εθνικής, φτάνοντας τους 29 βαθμούς έναντι 27 της Καλλιθέας που βρίσκεται στη δεύτερη θέση.
Με γκολ του Σεχολάρι για τους φιλοξενούμενους στο 4ο λεπτό έγινε το 1-0 για τους Αγίους Αναργύρους και ο Μαντούσης στο 21ο λεπτό έκανε την ισοφάριση για το 1-1.
Στο 26ο λεπτό ο Καραλής έκανε το 2-1 και το 3-1 σημείωσε ο Γελαδάρης στο 58ο λεπτό.
Το τελικό 5-2 ήρθε με τα δύο γκολ του Γιάννη Καραλή, πετυχαίνοντας προσωπικό χατ-τρικ αλλά όσο το σκορ ήταν στο 4-1 οι Άγιοι Ανάργυροι μείωσαν σε 4-2 με το Λαθούρη.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Ανδριόλας, Γελαδάρης, Μπουσάϊ (85′ Παπαγγελής), Μαντούσης, Αρκούδας (84′ Σπανός), Μαλάϊ, Ζέλο, Σιμιτσής (84′ Λιγνός), Αργυρίου, Καραλής, Φύτρος (85′ Μαυρομάτης)
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Χανιώτης, Βυζανιάρης  (58′ Γκουντούνας), Κατσίβελας (60′ Λαθούρης), Ανδρέου, Πιπίνης, Μαυροματάκης, Σταύρου (65′ Κατσάρας), Τουλοβασίλης, Σεχολάρι, Μπαλατσούρας (79′ Λάλα), Μπέκος
Περισσότερα για τις λεπτομέρειες του αγώνα εδώ.