18.6 C
Β΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

“Λευκή” ισοπαλία στο Κοψαχείλα – Νέα Σμύρνη

Σε ένα ματς που θα ξεχαστεί αρκετά σύντομα, Κοψαχείλα και Νέα Σμύρνη παρέμειναν στο 0-0, αφήνοντας βαθμούς που θα ήταν πολύτιμοι για τη συνέχεια και για τις δύο ομάδες σε ένα μέτριο παιχνίδι.
Το ματς ήταν μοιρασμένο σε ημίχρονα. Στο α ημίχρονο η Νέα Σμύρνη ήταν αυτή που είχε την υπεροχή στον αγώνα και στο β ημίχρονο η Κοψαχείλα κυριάρχησε χωρίς όμως καμία από τις ομάδες να μπορέσει να σκοράρει και να πάρει το τρίποντο.
Η ισοπαλία αυτή, τοποθετεί την Κοψαχείλα στη 6η θέση με 35 βαθμούς και τη Νέα Σμύρνη στην 8η θέση με 30 βαθμούς.
Διαιτησία: Στάμος Β., Κασίδης Γ., Τζάνης Θ.
ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ: Τεκίδης, Κουρουβακάλης, Γαλάνης (46′ Bειζαι), Χιονας, Τσίκος, Γιουβρής, Φόνσος, Μυλωνάς (25′ Sulovari), Τσιλίκης, Οντατζης (77′ Γκαγκασταθης), Αγγελόπουλος (63′ Γκιολας).
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ: Γερογιάννης, Απιδιανάκης, Μπιρμπίλης, Κωστής, Κουτης, Εφεντη, Λειβαδίτης (46′ Αρβανιτάκης) , Βερεσεγλου, Φασούλας (39′ Δημητρέλης), Prence, Κοτζαμανης (59′ Κολλινιάτης).