11.8 C
Β΄ ΕΠΣΑ - 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Επιστροφή στις νίκες ο ΠΟΨ με σπουδαίο διπλό!

Με “γκολ από τα αποδυτήρια” θα λέγαμε, ο ΠΟΨ μπήκε δυναμικά με τον Κέφη να σκοράρει στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, ανάβοντας “φωτιές” στους γηπεδούχους κάνοντας το 0-1.
Στο 43ο λεπτό ο Φουκούλης σημείωσε το 0-2, βάζοντας τις γερές “βάσεις” για την επανάληψη.
Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 71ο λεπτό με πλασέ ο Αραπογιάννης για τον Άγιο Θωμά, χωρίς όμως να καταφέρει να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.
Η τεράστια εκτός έδρας νίκη για τον ΠΟΨ τον φέρνει ακόμα περισσότερο κοντά στον σημερινό του αντίπαλό στη βαθμολογία, αφού “έπιασε” τους 23, έναντι των 25 που έχει ο Άγιος Θωμάς.
Πολύ καλή η διαιτησία των Π. Τσολακίδη, Γενναίου και Κουντουρέλη.
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ: Φούνος, Θεοδώρου (46’ Μαλάι), Αντωνακόπουλος (46’ Ζαρκαδούλας), Μάκο (72’ Καρυστινός), Σίσκο, Τετώρος, Αραπογιάννης (80’ Κάλφας), Τσινιάς, Γκόφας, Ρέτσκα, Πετράκος.
ΠΟ ΨΥΧΙΚΟΥ: Κοντογεώργος, Τσελίκας, Μπόντζος, Κυρίτσης, Κούρτι, Μπραχιμλάρι, Μαραβελάκης, Κουτρόπουλος (64’ Λαμπρίδης), Φουκούλης (89’ Αρτσάνος), Λεοντίου (73’ Τσίκας), Κέφης (80’ Πατέλης).