22.6 C
18 Απριλίου, 2024
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ' ΕΘΝΙΚΗ

Εύκολα ο Φωστήρας

Φορτσάρωντας στο δεύτερο ημίχρονο οι κιτρινόμαυροι επικράτησαν του Ακράτητου με 4-1.
Στο 28′ ο Χρήστου έκανε το 0-1, με τον Γκόρο στο 36′ να ισοφαρίζει σε 1-1, αλλά στο 42′ οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Νομικού ανέκτησαν το προβάδισμα, “καθαρίζοντας” το ματς στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ του Μαρίνου στο 65′ με πέναλτι και του Θέου στο 68′.
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Μπίφσας, Καραγιάννης, Διονέλλης, Ρόππας (46′ Σταυρόπουλος), Νομικός (79′ Βλάχος), Καριατλής, Γκόρος, Φιλιμέγκας (67′ Βασίλης), Μάκρας, Νταφόπουλος, Κωνσταντίνδης (89′ Ζαρκαδάκης).
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Χατζηεμμανουήλ, Αλεξίου, Καλλιμούκος, Αργκιλέσι, Μπιμπισίδης, Μπιταξής, Χρήστου (83′ Κόλλιας), Πίσσας, Κουλούρης (52′ Μπερνιδάκης), Μαρίνου (81′ Παληγεώργος), Θέος (75′ Κουτσούμπας).