18.6 C
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ' ΕΘΝΙΚΗ

Άτυχοι οι Άγιοι Ανάργυροι, πήρε πόντο ο Ερμής Κορυδαλλού (2-2)

Οι Άγιοι Ανάργυροι στάθηκαν άτυχοι και παραχώρησαν ισοπαλία (2-2) στον Ερμή Κορυδαλλού.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
6:  Μετά από λάθος γύρισμα του Β. Κατσάρα προς τον τερματοφύλακα, ο Βύρης με σουτ έκανε το 0-1.
8’: Φάουλ του Τουλουβασίλη απέκρουσε ο Παπακώστας.
9’: Μαρκινό σουτ του Σταύρου κατέληξε στα δίχτυα και έγινε το 1-1.
14’: Ανάποδο ψαλίδι του Σεχολάρι, έφυγε άουτ.
18’: Ο Βύρης εκτέλεσε φάουλ και ο Σεχολάρι στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.
27’: Σουτ του Λαθούρη έφυγε ελάχιστα άουτ.
43’: Κοντινό σουτ Κατσίβελα, βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι.
49’: Βολέ του Τουλουβασίλη, έδιωξε ο τερματοφύλακας Παπακώστας.
73’ Τριπλή ευκαιρία για τους «Αγίους» με δύο κεφαλιές του Σταύρου και σουτ του Μπαλατσούρα, απέκρουσε ο γκολκίπερ του Ερμή.
80’: Δυνατό σουτ του Λάλα, έφυγε άουτ.
84’: Μετά από σέντρα του Ανδρέου, ο Σεχολάρι με προβολή έγραψε το τελικό 2-2.
86’: Ο Θεοδοσίου τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, Χανιώτη, ο τελευταίος έκανε την απόκρουση του αγώνα και κράτησε το 2-2.
88’; Κεφαλιά του Ανδρέου έφυε άουτ.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Χουλιάρας, Ιωάννου και Νέγρης από την Έυβοια.
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Χανιώτης, Γενιδογάν, Μαντίκος (69’ Βυζανιάρης), Β. Κατσάρας (81’ Ανδρέου), Σταύρου, Μαυροματάκης, Τουλουβασίλης, Θ. Κατσάρας (66′ Μπαλατσούρας), Λαθούρης (61’ Λάλα), Σεχολάρι, Κατσίβελας.
ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Παπακώστας, Κολοβός, Σκόνδρας, Μπούρας, Μικρούλης, Καραγιάννης, Κούκου (55’ Πρεβόλης), Μεσσήνης, Μανωλάκος (67’ Θεοδοσίου), Βύρης, Μέκι.
* Στην προθέρμανση ένιωσε ενοχλήσεις στη γάμπα ο ποδοσφαιριστής των Αγίων Αναργύρων, Πιπίνης, ο οποίος ήταν δηλωμένος στην αρχική ενδεκάδα. Την θέση του πήρε ο Σταύρου, ενώ την 18αδα συμπλήρωσε ο Χότζα.