20.2 C
23 Απριλίου, 2024
ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ

Σημαντική νίκη για τη Union Eurobank στο Anexartito πρωτάθλημα

Ένας πρόωρος τελικός μεταξύ δύο μεγάλων αντιπάλων διεξήχθη στα γήπεδα της Βάρης στο πλαίσιο του κυπέλλου για τη φάση των 32 την Τετάρτη 4 Μαρτίου στις 10:00 το βράδυ. Η ομάδα τρένο του σωματείου των εργαζομένων της Eurobank (Union Eurobank) αντίπαλος με την ομάδα μιας από τις μεγαλύτερες επιχειρήσεις της Ελλάδας αυτή των σούπερ μάρκετ Σκλαβενίτης. Στο χορτάρι όμως ο Δαβίδ κέρδισε κατά κράτος τον ΓΟΛΙΑΘ και απέδειξέ ότι στο ποδόσφαιρο περισσότερο μετράει η δύναμη της θέλησης μιας ομάδας παρά η δύναμη αυτών που τη διοικούν…

Απόδειξη ότι μετά από έναν πεισματώδη αγώνα με ωραίο όμως ποδόσφαιρο εκατέρωθεν η ομάδα των εργαζομένων νίκησε κατά κράτος την ομάδα των εργοδοτών με το ευρύ 3-1. Σκορ πρώτου ημιχρόνου 1-1. Για την ομάδα του Union Eurobank σκόραρε ο εκ των πρωταγωνιστών του αγώνα Παναγιώτης Παυλόπουλος για να ακολουθήσουν στο δεύτερο ημίχρονο δύο πανέμορφα γκολ από τον αειθαλή σκόρερ Γιώργο ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟ….
Αποδείχθηκε ότι η ομάδα που πέρσι κέρδισε πρωτάθλημα και κύπελλο στη διοργάνωση anexartito παραμένει ισχυρή και φέτος και διεκδικεί και τους δύο αυτούς στόχους με πολλές αξιώσεις γιατί βασίζεται στο άριστο κλίμα που επικρατεί στην ομάδα στην ποιότητα των ποδοσφαιριστών στην ικανή τεχνική ηγεσία αλλά και σε μία διοίκηση πού βρίσκεται κοντά στους παίκτες και τον προπονητή. Ο αγώνας έγινε μέσα σε ένα αθλητικό Πλαίσιο που βοήθησε πολύ η άριστη διαιτησία που στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων παρά την κρισιμότητα του ματς.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ του Union Eurobank ΣΤΑΘΗΣ ΧΑΡΙΤΟΣ συγχάρηκε τον προπονητή και όλους τους παίκτες της ομάδας για αυτή τη μεγάλη επιτυχία για την οποία ο coach Γιώργος Αναγνωστόπουλος υπογράμμισε ότι ήρθε μετά από μία καταπληκτική εμφάνιση όλης της ομάδας για αυτό και δεν υπάρχουν διακριθέντες αφού όλοι οι παίκτες του Union ήταν υπέροχοι…