27.9 C
Αθήνα
Αύγουστος 13, 2022
Abola.gr
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Τι έγινε το Σαββατοκύριακο στην ΕΠΣΑ

                                                Α’  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Χαϊδάρι – Άγιος Δημήτριος 3-1, Διάνα Ηλιούπολης – Θύελλα Αγίου
Δημητρίου 3-0, Ελπίδα Αγίων Αναργύρων – Λυκόβρυση 0-0, Αστέρας
Ζωγράφου – Άτταλος 1-2, Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων – Ήφαιστος
Περιστερίου 2-0, Νέα Ιωνία – Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 1-3,
Πανερυθραϊκός – ΑΕ Ηρακλείου 0-1.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Άγιος Δημήτριος – Θύελλα Αγίου Δημητρίου, Λυκόβρυση – Διάνα
Ηλιούπολης, Άτταλος – Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, Χαϊδάρι –
Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων, Ήφαιστος Περιστερίου – Νέα Ιωνία, Δάφνη
Παλαιού Φαλήρου – Πανερυθραϊκός, ΑΕ Ηρακλείου – Αστέρας
Ζωγράφου.
 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μελίσσια – Βύρωνας 3-0, ΑΟ Περιστερίου – Χαλάνδρι 4-1, Παλαιό
Φάληρο – Μικρασιατικός 3-0, Κένταυρος Βριλησσίων – Χολαργός 2-2,
Απόλλων Χαλανδρίου – Αγία Παρασκευή 1-3, Παπάγος – Σούρμενα 0-1,
ΑΟ Ιλίου – Ηλυσιακός 0-3.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Βύρωνας – Χαλάνδρι, Μικρασιατικός – ΑΟ Περιστερίου, Χολαργός –
Παλαιό Φάληρο, Μελίσσια – Απόλλων Χαλανδρίου, Αγία Παρασκευή –
Παπάγος, Σούρμενα – ΑΟ Ιλίου, Ηλυσιακός – Κένταυρος Βριλησσίων.
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τράχωνες – Ανθούπολη 3-1, Αθηναϊκός – Πετράλωνα 5-1, Κηπούπολη –
Ιάσων 1-0, Αίαντας Ταύρου – Αγία Ελεούσα 0-0, ΓΣ Αργυρούπολης –
Άρης Πετρούπολης 1-0, Καματερό – Άγιοι Ανάργυροι 0-1, Δόξα
Βύρωνος – Βριλήσσια 3-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ανθούπολη – Πετράλωνα, Ιάσων – Αθηναϊκός, Αγία Ελεούσα –
Κηπούπολη, Τράχωνες – ΓΣ Αργυρούπολης, Άρης Πετρούπολης –
Καματερό, Άγιοι Ανάργυροι – Δόξα Βύρωνος, Βριλήσσια – Αίας
Ταύρου.
 Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Καλαμακίου – ΑΕ Μεταμόρφωσης 1-1, Πέρα Κλουμπ – Ιεράπολη
2-2, ΑΟΝ Αργυρούπολης – Υμηττός 0-5, Κολωνός – Δάφνη Αθηνών 0-1,
Φωστήρας Ηλιούπολης – ΑΟ Καλαμακίου 3-0, Νεοπεντελικός –
Κεραυνός Γλυφάδας 2-1, Άγιος Θωμάς – Λαύρα Αργυρούπολης 1-0.
 Ρεπό είχε ο Φοίνικας Περιστερίου.
                                               Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ιεράπολη – ΑΟ Καλαμακίου, Υμηττός – Πέρα Κλουμπ, Δάφνη Αθηνών
– ΑΟΝ Αργυρούπολης, Φοίνικας Περιστερίου – Φωστήρας Ηλιούπολης,
Άρης Καλαμακίου – Νεοπεντελικός, Κεραυνός Γλυφάδας – Άγιος
Θωμάς, Λαύρα Αργυρούπολης – Κολωνός.
 Ρεπό έχει η ΑΕ Μεταμόρφωσης.
                                                       2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αλσούπολη – Ταταύλα 0-1, Πανιώνιος Καισαριανής – Κηφισιά 2010 2-1,
Γκυζιακός – Χαλκηδονικός 2-0, ΠΟ Ψυχικού – Γαλαξίας Περιστερίου 0-
1, Τερψιθέα – Ελευθερούπολη 2-1, Νέα Σμύρνη – ΓΣ Καισαριανής 3-1,
Εθνικός Αστέρας – ΠΑΣ Γαλάτσι 0-3.
 Ρεπό είχε η Κοψαχείλα.
                                           Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κηφισιά 2010 – Αλσούπολη, Χαλκηδονικός – Πανιώνιος Καισαριανής,
Γαλαξίας Περιστερίου – Γκυζιακός, Κοψαχείλα – Τερψιθέα,
Ελευθερούπολη – Νέα Σμύρνη, ΓΣ Καισαριανής – Εθνικός Αστέρας,
ΠΑΣ Γαλάτσι – ΠΟ Ψυχικού.
 Ρεπό έχουν τα Ταταύλα.
                                                            3ος ΟΜΙΛΟΣ
Ατρόμητος Μεταμόρφωσης – Ατρόμητος Χαλανδρίου 3-4, Ιπποκράτης
Περιστερίου – Άμιλλα Περιστερίου 1-0, Ποσειδώνας Γλυφάδας – Λύκοι
Χαϊδαρίου 1-1, Κορωνίδα – Πεύκη 2-1, Παράδεισος – Ορφέας Αιγάλεω
3-1, Θρίαμβος Χαϊδαρίου – ΑΕ Περιστερίου 3-0, Ηρακλής Περιστερίου
– Αστέρας Εξαρχείων 2-1, Άρης Χολαργού – Αθηναΐδα 2-3.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Χαλανδρίου – Άμιλλα Περιστερίου, Λύκοι Χαϊδαρίου –
Ιπποκράτης Περιστερίου, Πεύκη – Ποσειδώνας Γλυφάδας, Ορφέας
Αιγάλεω – Κορωνίδα Γαλατσίου, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης –
Θρίαμβος Χαϊδαρίου, ΑΕ Περιστερίου – Ηρακλής Περιστερίου, Αστέρας
Εξαρχείων – Άρης Χολαργού, Αθηναΐδα – Παράδεισος.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (6η αγωνιστική)
 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Χαϊδαρίου – Φοίνικας Καλλιθέας 5-1, Αστέρας Γλυφάδας –
Κρόνος Αθηνών 0-1, Άτλας Κυψέλης – Ίωνες Παλαιού Φαλήρου 1-1,
Θύελλα Περιστερίου – Αίμος Πετρούπολης 0-2, Ερμής Ηρακλείου –
Αναγέννηση Πετρούπολης 1-0, Αίας Αθηνών – Πατήσια 1-6.
 Ρεπό είχε ο Θεμιστοκλής.
                                                  Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Θεμιστοκλής – Αστέρας Χαϊδαρίου, Φοίνικας Καλλιθέας – Αστέρας
Γλυφάδας, Κρόνος Αθηνών – Άτλας Κυψέλης, Αναγέννηση Πετρούπολης
– Θύελλα Περιστερίου, Πατήσια – Ερμής Ηρακλείου, Ίωνες Παλαιού
Φαλήρου – Αίας Αθηνών.
 Ρεπό έχει ο Αίμος Πετρούπολης.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Παγκράτι – Κεραμεικός 4-1, Διαγόρας Αιγάλεω – ΑΟ Κωφών 3-0, Νίκη
Αλίμου – Ιλίσσια 2004 0-1, ΑΕ Ζέφυρος – Δάσος Χαϊδαρίου 1-0,
Αττικός – Αρίωνας 1-3, Αμπελόκηποι – Τρυφιλλιακός 4-2.
 Ρεπό είχε η Χρυσούπολη.
  Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Χρυσούπολη – Παγκράτι, Κεραμεικός – Διαγόρας Αιγάλεω, ΑΟ Κωφών
– Νίκη Αλίμου, Αρίωνας – Ζέφυρος, Τριφυλλιακός – Αττικός, Ιλίσσια
2004- Αμπελόκηποι.
 Ρεπό έχει το Δάσος Χαϊδαρίου.
                                                                 3ος ΟΜΙΛΟΣ
Κεραυνός Πετρούπολης – Άφοβος 1-2, Προμηθέας – Λαρισαϊκός 4-1,
Λέοντες – Φωστήρας Καισαριανής 0-3, ΑΕ Ιλίου – Μαρούσι 2-0,
Πανθησειακός – ΠΑΣ Αθηνών 4-0, Πλάτων – Θρίαμβος Αθηνών 2-1.
 Ρεπό είχαν τα Πράσινα Πουλιά.
                                                 Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πράσινα Πουλιά – Κεραυνός Πετρούπολης, Άφοβος – Προμηθέας,
Λαρισαϊκός – Λέοντες, ΠΑΣ Αθηνών – ΑΕ Ιλίου, Θρίαμβος Αθηνών –
Πανθησειακός, Φωστήρας Καισαριανής – Πλάτωνας.
 Ρεπό έχει το Μαρούσι.

Related posts

Πένθος στο Ηράκλειο για την απώλεια του Ανδρέα Δαυίδ

Abola Team 2

Με Θεοδωρίδη στο… τιμόνι

Βασίλης Θεόκλητος

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση από την οποία προέκυψε το πρόγραμμα του 1ου ομίλου της Γ’ κατηγορίας των Αθηνών για τη σεζόν 2016-2017.

Ρένος Γιαμπουράς