14.7 C
19 Μαρτίου, 2024
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - 7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ' ΕΘΝΙΚΗ

Live Score: ΠΑΟ Ρουφ – Άρης Σκάλας

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟ ΡΟΥΦ-ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ για την 5η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

• Γνωστές έγιναν οι συνθέσεις των δύο ομάδων, προληπτικά μένει εκτός και είναι στον πάγκο ο Βαγγέλης Μάντζιος
  • ΠΑΟ Ρουφ (Δ. Αρναούτης): Κουνάδης, Νομικός, Δημάκος, Βοσνακίδης, Σαχσανίδης, Τύρπος, Βερνάρδος, Μπιταξής, Τσιάβος, Τσαφταρίδης, Νιτσάκης

Πάγκος: Νούτσος, Πρίφτης, Ανδρίκος, Καπακτεόγλου, Μάντζιος, Άλντι, Γεωργουδάκης, Τευκίλης

• Άρης Σκάλας (Κ. Οικονόμου): Ρηγάκος, Λειμονίτης, Χρήστου, Μπριλάκης, Κολάτος, Σαραντόπουλος, Μανωλάκος, Σταυρόπουλος, Ζορμπάς, Γουόρντεν, Σταμόγιανος
  • Σε λιγότερο από 10 λεπτά έχουμε σέντρα στο Δημοτικό Στάδιο του Ρουφ!
  • Είμαστε έτοιμοι για τη σέντρα!
  • 3′ – ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟ Ρουφ με εξαιρετικό σουτ του Γιώργου Τσαφταρίδη!
  • 8′ – Δυνατό σουτ του Σαχσανίδη φεύγει λίγο πάνω από την εστία του Ρηγάκου
  • 19′– ΓΚΟΛ! Σε φάση διαρκείας και μετά από απόκρουση και προσπάθεια του Ρηγάκου, ο Σαχσανίδης τελείωσε τη φάση και έκανε το 2-0!
  • 21′ – ΓΚΟΛ και πάλι για το Ρουφ, αυτή τη φορά με τον Νιτσάκη να βγαίνει απ’ τα αριστερά σε φάση τετ-α-τετ και να τελειώνει με όμορφο πλασέ
  • 23′ – Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Μπιταξή, με υπερπροσπάθεια αποκρούει και διώχνει ο Ρηγάκος
  • 30′ – Ο Νιτσάκης κατεβάζει πανέμορφα με το στήθος, αλλά το σουτ που έκανε εντός περιοχής απέκρουσε ο Ρηγάκος
  • 31′ – Το σουτ του Μπιταξή καταλήγει λίγο πάνω από τα δοκάρια, συνεχίζει σταθερά να είναι επικίνδυνο το Ρουφ
  • 37′ – Αλλαγή για τον ΠΑΟ Ρουφ, βγαίνει ο Τσιάβος και στη θέση του μπαίνει ο Γεωργουδάκης
  • 45′ – Τέλος του 1ου ημιχρόνου με το Ρουφ να προηγείται με 3-0! Καμία ουσιαστική φάση από τον Άρη Σκάλας, με τους ποδοσφαιριστές της «Αούστρια» να πραγματοποιούν εντυπωσιακή εμφάνιση.
  • Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο!
  • 55′ – Διπλή αλλαγή για τον Άρη Σκάλας, βγαίνουν οι Λειμονίτης και Κολάτος για να μπουν οι Παπαγεωργίου και Εμέκα
  • 57′ – Ωραία εκτέλεση φάουλ του Δημακάκου, περνάει λίγο πάνω από την εστία του Ρηγάκου
  • 57′ – Αλλαγή για το Ρουφ, βγαίνει ο Μπιταξής και τη θέση του παίρνει ο Ανδρίκος
  • 60′ – Η εκτέλεση φάουλ του Τσαφταρίδη δεν βρίσκει στόχο και περνάει δίπλα από την εστία
  • 79′ – Ο ρυθμός του ματς έχει “παγώσει” με ελάχιστες προσπάθειες από το Ρουφ που δείχνει να θέλει να κοντρολάρει τον αγώνα μέχρι το 90′. Μόνο υποψίες φάσης από την ομάδα της Σκάλας.
  • 81′ – ΓΚΟΛ! Ο Ξιφάρας σκοράρει για τον Άρη Σκάλας και μειώνει σε 3-1, αφού υποδέχθηκε ωραία πάσα στη μεγάλη περιοχή και με όμορφο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στο “παράθυρο” του Κουνάδη.
  • 83′ – Την τρίτη του αλλαγή κάνει ο Δημήτρης Αρναούτης, βγάζει τον Τσαφταρίδη ο οποίος αποθεώνεται από τον ελάχιστο κόσμο στις εξέδρες. Τη θέση του θα πάρει ο Τευκιλής.
  • Τέλος αγώνα, μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟ Ρουφ ο οποίος επικράτησε άνετα απέναντι στον Άρη Σκάλας, έχοντας ουσιαστικά “καθαρίσει” το ματς στα πρώτα 20 λεπτά. Σκόρερ υπενθυμίζουμε οι  Τσαφταρίδης, Τσιάβος και Νιτσάκης για τους γηπεδούχους και ο Ξιφάρας για τη Σκάλα.