24 Απριλίου, 2024
LIVE - ΣΤΟΙΧΗΜΑΓ΄ΕΘΝΙΚΗ - 7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ' ΕΘΝΙΚΗ

LIVE SCORE: Άγιος Ιερόθεος – Παναρκαδικός

*Μας συγχωρείτε για την όποια καθυστέρηση, λόγω κακής σύνδεσης διαδικτύου.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ για την 6η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, στο Δημοτικό Στάδιος της Χωράφας

• Διαιτητές της αναμέτρησης: Μιχαήλ Ζέστας, Λεωνίδας Κωνσταντίνος, Δήμητρα Τσαγάνου
  • Οι συνθέσεις των δύο ομάδων…
  • Άγιος Ιερόθεος (Ι. Σταυριανός): Κοντοπίδης, Κουντούρης, Κατσούλης, Μεταλλινός, Μενάι, Μαρτίνος, Τσερκώνης, Αλεξίου, Συρεγγέλας, Χατζηλάμπρος, Αντωνόπουλος
  • Παναρκαδικός (Θ. Μαυρούδης): Μάνος, Λιακόπουλος, Τόλιος, Τσέκος, Νάνος, Παλογιαννίδης, Τσιώλης, Στρέμπας, Αμπότ, Λυμπερόπουλος Ν., Λυμπερόπουλος Δ.
  • 12′ – Καθώς έχουμε ξεπεράσει το δεκάλεπτο, καμία αξιόλογη φάση δεν έχουν σημειώσει οι δύο ομάδες. Ψηλά προσπαθεί να πιέσει ο Ιερόθεος, με κάθε τρόπο προσπαθούν να απορροφήσουν την πίεση οι Αρκάδες
  • 18′ – ΓΚΟΛ για τον Παναρκαδικό και 0-1! Ο Άμποτ “κρέμασε” τον Κοντοπίδη με ένα φοβερό σκαφτό τελείωμα έξω από την μεγάλη περιοχή
  • 35′ – Πολλή ένταση, τρεξίματα και νεύρα στο ματς μεταξύ των ποδοσφαιριστών, χωρίς καμία σημαντική ευκαιρία ή φάση για γκολ
  • 40′- Πέναλτι ζητάει ο Ιερόθεος για τράβηγμα στον Χατζηλάμπρο, δεν συμμερίζεται αυτή την άποψη ο κ. Ζέστας και αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί
  • 42′ – Το δυνατό σουτ του Λυμπερόπουλου Δ. αρκετά έξω από τη μεγάλη περιοχή καταλήγει στην αγκαλιά του Κοντοπίδη
  • 44′ – Η κεφαλιά του Συρεγγέλα καταλήγει ελάχιστα έξω, φεύγοντας ξυστά από τα δοκάρια του Μάνου
  • 45′ – Ένα αρκετά έντονο – από άποψης κλίματος – ημίχρονο φτάνει στο τέλος του με τον Παναρκαδικό να προηγείται στο Δημοτικό Στάδιο της Χωράφας απέναντι στον Άγιο Ιερόθεο, με 0-1
  • Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε και αναμένεται  συναρπαστικό!
  • 46′ – Τρεις αλλαγές για τον Ιερόθεο, βγαίνουν οι Κουντούρης, Τσεκώνης και Αντωνόπουλος και τις θέσεις του παίρνουν οι Σάσσαλος, Ζαφειράκης και Κομμνηνός
  • 71′ – Από πλαϊνή θέση, μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό που σπαταλά ο Λυμπερόπουλος Ν., απέκρουσε από κοντά ο Κοντοπίδης
  • 73′ – Σκληρό φάουλ που κάνει ο Άμποτ και δικαίως δέχεται την κίτρινη κάρτα. Η ένταση και το σκληρό παιχνίδι συνεχίζονται στο ματς, πιέζει όσο περισσότερο μπορεί για την ισοφάριση ο Άγιος Ιερόθεος
  • 75′ – Αλλαγή για τον Ιερόθεο, βγαίνει ο Μαρτίνος και στη θέση του μπαίνει ο Αργυρίου
  • 81′ – Βγαίνει ο σκόρερ (Άμποτ) και στη θέση του μπαίνει ο Σωτηρόπουλος
  • 82′ – Σε εμφανή θέση για γκολ βγαίνει ο Ιερόθεος, αντικανονικά τον σταματάει ο Τσέκος και θα δεχτεί την κόκκινη κάρτα!
  • 83′ – Το φάουλ εκτός περιοχής το εκτελεί ο Αλεξίου πολύ καλά, τεράστια απόκρουση του Μάνου ο οποίος κρατάει το προβάδισμα του Παναρκαδικού!
  • 90′ – Ο Κομνηνός μπαίνει στην περιοχή, βγάζει μία σέντρα απ’ τα αριστερά, το σουτ κάνει ο Συρεγγέλας και η ομάδα του Ιερόθεου διαμαρτύρεται για χέρι στο σουτ και για πέναλτι, αλλά τίποτα δεν δίνεται από τον κ. Ζέστα
  • 90′ – Αλλαγή για τον Παναρκαδικό, βγαίνει ο Στρέμπας, ώστε τη θέση του να πάρει ο Αρδάμης
  • 90′ + – Βρισκόμαστε πλέον στις καθυστερήσεις…
  • 90′ + 8′ – Τη λήξη του ματς σφυρίζει ο κ. Ζέστας καθυστερημένα, μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Παναρκαδικό με το τελικό 0-1

Σας ευχαριστούμε όσους ήσασταν μαζί μας σε ακόμα μία LIVE SCORE μετάδοση!