20.3 C
24 Απριλίου, 2024
LIVE - ΣΤΟΙΧΗΜΑΓ΄ΕΘΝΙΚΗ - 7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ' ΕΘΝΙΚΗ

Live Score: Κηφισιά – Μολαϊκός

Παρακολουθείστε τη λεπτομερή εξέλιξη της αναμέτρησης Κηφισιά Μολαϊκός για την 7η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής!

Τη συνέχεια στο φοβερό τους σερί (5/5) θα ψάξουν σήμερα οι γηπεδούχοι, την ώρα που οι Λάκωνες πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα την 6η αγωνιστική, απέναντι στον Ερμή Μελιγούς και θέλουν να βρουν ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα.

Σε περίπου μία ώρα από τώρα, έχουμε σέντρα στο Δημοτικό Στάδιο της Ερυθραίας και σύντομα θα γίνουν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων, καθώς ο Νίκος Κούστας και ο Γιώργος Κούτουλας έχουν ήδη επιλέξει τους «εκλεκτούς» 11 που θα ξεκινήσουν για την ομάδα τους.

• Γνωστές έχουν γίνει οι συνθέσεις των δύο ομάδων
  • Κηφισιά (Νίκος Κούστας): Αντωνόπουλος, Παπαγγελής, Παυλάκης, Έσλερ, Μκρτσιάν, Παπασάββας, Καλλέργης, Καμινιώτης, Κρητικός, Τετέι, Μεγαρίτης
  • Μολαϊκός (Γ. Κολλιάκος): Χάμος, Κολλιάκος, Καλαγκάνης, Κοτσαλής, Ρουμάνης, Λεοντακιανάκης, Γιαννόπουλος, Διαμαντάκης, Σωτηρόπουλος, Κουτρουλάκης, Χατζησιμιώτης
  • «Άρχοντας» της σημερινής αναμέτρησης, είναι ο κ. Ξηρογιάννης Στέφανος με βοηθούς τους Καλαμπούκα Χρήστο και Βασιλείου Χρήστο
  • Έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση!
  • 5′ – Στον Μολαϊκό ανήκει η πρώτη καλή φάση του ματς, ο Χατζησιμιώτης σούταρε από τα δεξιά εντός της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Αντωνόπουλος είπε ένα μεγάλο «όχι» και έδιωξε σε κόρνερ
  • 14′ Μεγάλη φάση για τον Μολαϊκό και πάλι! Έγινε το λάθος από την άμυνα της Κηφισιάς, βγήκε μία καλή σέντρα από τα αριστερά και με τον Αντωνόπουλο εξουδετερωμένο, η άμυνα των πρωτοπόρων, έδιωξε με υπερένταση πριν η μπάλα φτάσει στα δίχτυα από τα πόδια του Χατζησιμιώτη
  • 20′ – Καθώς έχουν φύγει τα πρώτα είκοσι λεπτά, η Κηφισιά δεν έχει δημιουργήσει τις κατάλληλες προϋποθέσεις για γκολ, με τους Λάκωνες να έχουν εκμεταλλευτεί, αλλά όχι αξιοποιήσει, τις δύο στιγμές αδυναμίας των γηπεδούχων
  • 21′ – Την πρώτη της πραγματική τελική προσπάθεια ολοκλήρωσε η Κηφισιά. Ο Κρητικός υποδέχθηκε μία γλυκιά, αλλά χαμηλή σέντρα, όμως η κεφαλιά του ήταν αδύναμη και πέρασε δίπλα από τα δοκάρια του Χάμου
  • 25′ – ΓΚΟΛ για την Κηφισιά και 1-0! Το σκορ άνοιξε ο Παυλάκης, μετά το πολύ καλά εκτελεσμένο κόρνερ του Καμινιώτη και την πάσα με το κεφάλι που του έκανε ο Έσλερ
  • 32′ – Αναγκαστική αλλαγή για τον Μολαϊκό, έξω περνάει με τραυματισμό ο Λεοντακιανάκης και τη θέση του παίρνει ο Άχμας
  • 35′ – Πέναλτι και ΓΚΟΛ για την Κηφισιά! Το κέρδισε ο Καλλέργης, καθώς κοντρόλαρε εξαιρετικά με το στήθος και ξέφυγε από τον αμυντικό, δεχόμενος έπειτα το μαρκάρισμα εντός περιοχής. Το πέναλτι εκτέλεσε με σιγουριά ο Κρητικός, κάνοντας το 2-0!
  • 40′ – Γλιτώνουν το τρίτο γκολ σε μία φάση διαρκείας οι φιλοξενούμενοι, το ψαλιδάκι του Τετέι έδιωξαν οι αμυντικοί με υπερένταση
  • 45′ – Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ξεκάθαρο προβάδισμα η Κηφισιά με 2-0 απέναντι στον Μολαϊκό, παρά το «μουδιασμένο» της ξεκίνημα
  • Βρισκόμαστε επισήμως στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, στο Δημοτικό Στάδιο της Νέας Ερυθραίας
  • 49′ – ΓΚΟΛ για τον Μολαϊκό ο οποίος μειώνει σε 2-1! Ο Σωτηρόπουλος εκτέλεσε το φάουλ εκτός περιοχής, το οποίο απέκρουσε ο Αντωνόπουλος και το ριμπάουντ ήρθε γρήγορα και πήρε ο Διαμαντάκης για να βάλει την ομάδα του ξανά στο παιχνίδι
  • Αξίζει να σημειωθεί, πως αυτό είναι μόλις το πρώτο γκολ που δέχεται η ομάδα από τα βόρεια προάστια στο φετινό πρωτάθλημα!
  • 61′ – Διπλή αλλαγή για την Κηφισιά, ανακατεύει την τράπουλα ο κ. Κούστας. Βγαίνουν οι Καλλέργης και Μεγαρίτης, ώστε τη θέση τους να πάρουν οι Πουζατζίδης και Κοντογιάννης
  • 64′ – Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι για την ισοφάριση, βάζοντας δύσκολα στην Κηφισιά με μία επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά και δύο συνεχόμενα κόρνερ
  • 66′ – «Χρυσή» ευκαιρία για το 3-1 χαραμίζει ο Κοντογιάννης, ο οποίος βγήκε τετ α τετ και στην προσπάθειά του να περάσει τον τερματοφύλακα έφυγε στην άκρη, χωρίς τελικά να υπάρξει ουσιαστική φάση
  • 76′ – Τρεις αλλαγές ταυτόχρονα από τον κ. Κολλιάκο. Εκτός αγώνα οι Κολλιάκος, Σωτηρόπουλος και Χατζησημιώτης, τη θέση τους παίρνουν οι Μουτσάτος, Αβλούπος και Κουτρουλάκης
  • 82′ – Δύο ακόμα αλλαγές για την Κηφισιά, τη θέση του Παπαγγελή παίρνει ο Σιμάκου, ενώ ο Τζέλη θα πάρει τη θέση του Καμινιώτη
  • 85 – Τεράστια ευκαιρία πάει χαμένη για το 3-1 από τον αρχηγό, Στέλιο Κρητικό ο οποίος βγήκε τετ α τετ, μετά από λάθος της άμυνας του Μολαϊκού, αλλά ο Χάμος κράτησε την ομάδα του «ζωντανή»!
  • 86′ – Διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους, η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι μετά από ένα εξαιρετικό κόρνερ
  • 90′ – Τέλος στο ματς, ακόμα μία νίκη για την Κηφισιά η οποία επικράτησε επί του Μολαϊκού με 2-1, κάνει το 6/6 στο πρωτάθλημα και φτάνει τους 18 βαθμούς, όντας με διαφορά στην πρώτη θέση στον 7ο όμιλο!

Σας ευχαριστούμε που συνδεθήκατε μαζί μας για ακόμα ένα Live Score σε αγώνα της Γ’ Εθνικής.

Επόμενο ραντεβού, σε ακριβώς δύο εβδομάδες από τώρα.