18 C
Αθήνα
Οκτώβριος 26, 2021
Abola.gr
A' ΑΘΗΝΩΝ Β' ΑΘΗΝΩΝ Γ' ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΣΑ: Το Πρόγραμμα των Αγώνων του Σαββατοκύριακου (16 και 17/10)

Από την ΕΠΣΑ έγινε γνωστό το πρόγραμμα των αγώνων της Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορίας που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Οκτωβρίου και έχει ως εξής:
ΣΑΒΒΑΤΟ (16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ)
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3η και 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Γήπεδο Γουδή: Αστέρας Ζωγράφου – Νέα Ιωνία, Ηρακλείου: ΑΕ Ηρακλείου – Χολαργός, Ηφαίστου: Ήφαιστος Περιστερίου – Χαλάνδρι, Ιλίου: ΑΟ Ιλίου – Καματερό, Καματερού: Καματερό – Παλαιό Φάληρο, Κάτω Αχαρνών: Άτταλος Νέας Φιλαδέλφειας – Αθηναϊκός, Νέας Ερυθραίας: Πανερυθραϊκός – Κηπούπολη, Περιστερίου (Χωράφας): Ανθούπολη – Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων, Χαϊδαρίου (Τάκης Χαραλαμπίδης: Χαϊδάρι – Διάνα Ηλιούπολης.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Γήπεδο ΔΑΚ Αιγάλεω: Ορφέας Αιγάλεω – Λαύρα Αργυρούπολης, Γαλατσίου: Κορωνίδα – Γκυζιακός, Ελληνικού: Νέα Σμύρνη – Αστέρας Εξαρχείων, Ηλιούπολης Β’: Φωστήρας Ηλιούπολης – Χαλκηδονικός, Καλαμακίου: Άρης Καλαμακίου – Άρης Χολαργού, Κυψέλης: Αθηναΐδα – Ποσειδώνας Γλυφάδας, Νέας Ιωνίας: Αλσούπολη – Ατρόμητος Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου (Σ. Αγγελόπουλος): Κοψαχείλα – ΠΟ Ψυχικού, Τερψιθέας: Τερψιθέα – Κολωνός, Υμηττού: Υμηττός – Φοίνικας Περιστερίου.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Γήπεδο Ακαδημίας Πλάτωνα: Αττικός – Αστέρας Χαϊδαρίου, Νήαρ Ηστ: Φωστήρας Καισαριανής – Κρόνος Αθηνών, Πετρούπολης Β’: Αναγέννηση Πετρούπολης – Τριφυλλιακός, Ρουφ: Πανθησειακός – Μαρούσι, Τζιτζιφιών – Παραλίας: Φοίνικας Καλλιθέας – Ιλίσσια 2004, Χαϊδαρίου (Αθλητικό Κέντρο): Δάσος Χαϊδαρίου – Χρυσούπολη.
• Όλοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 16.00, εκτός από την αναμέτρηση της Αθηναΐδας με τον Ποσειδώνα Γλυφάδας που θα αρχίσει στις 16.15.
ΚΥΡΙΑΚΗ (17 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ)
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
11.00
Γήπεδο Αγίας Βαρβάρας: Αγία Ελεούσα – Πετράλωνα, Ελληνικού: Σούρμενα – ΓΣ Αργυρούπολης
16.00
Γήπεδο Βριλησσίων: Κένταυρος Βριλησσίων – Άγιοι Ανάργυροι, Βύρωνα – Εργάνης: Δόξα Βύρωνος – Αγία Παρασκευή, Ζωγράφου (Γρηγόρης Λαμπράκης): Ηλυσιακός – Τράχωνες, Καλαμακίου: Άγιος Δημήτριος – ΑΟ Περιστερίου, Μελισσίων: Μελίσσια – Απόλλων Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου (Σ. Αγγελόπουλος): Δάφνη Παλαιού Φαλήρου – Αίαντας Ταύρου, Πετρούπολης: Άρης Πετρούπολης – Βύρωνας, Τραχώνων: Θύελλα Αγίου Δημητρίου – Ιάσονας, Χολαργού Β’: Παπάγος – Ελπίδα Αγίων Αναργύρων.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
10.00: γήπεδο Ηφαίστου: Ιπποκράτης Περιστερίου – Ατρόμητος Μεταμόρφωσης
12.00: γήπεδο Χαϊδαρίου (Τάκης Χαραλαμπίδης): Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Πεύκη
13.00: γήπεδο Ηφαίστου: Ηρακλής Περιστερίου – Νεοπεντελικός, Περιστερίου (Χωράφας): Άμιλλα Περιστερίου – ΑΕ Περιστερίου.
16.00: Γήπεδο Αιγάλεω – Ορυζομύλων: Ιεράπολη – Λύκοι Χαϊδαρίου, Αργυρούπολης Α’: ΑΟΝ Αργυρούπολης – Άγιος Θωμάς, Ζηρινείου: Κηφισιά 2010 – Καλαμάκι, Καισαριανής (Μιχάλης Κρητικόπουλος): Εθνικός Αστέρας – ΠΑΣ Γαλάτσι, Κάτω Αχαρνών: Δάφνη Αθηνών – Ελευθερούπολη, Κυψέλης: Πέρα Κλουμπ – ΓΣ Καισαριανής, Πεύκης: Παράδεισος – Ταταύλα, Τερψιθέας: ΑΟ Γλυφάδας – Γαλαξίας Περιστερίου.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
09.30: γήπεδο Κυψέλης: Δόξα Γκύζη – Άφοβος.
10.00: γήπεδο Περιστερίου (Χωράφας): Πράσινα Πουλιά – Λαρισαϊκός.
11.00: γήπεδο ΔΑΚ Αιγάλεω: Διαγόρας – Κουκάκι, Γαλατσίου: Δούρειος – Πατήσια, Καλαμακίου: Νίκη Αλίμου – Προμηθέας, Παλαιού Φαλήρου (Σ. Αγγελόπουλος): Ίωνες Π. Φαλήρου – Παγκράτι, Ρουφ: Λέοντες – Θεμιστοκλής, Τερψιθέας: Αστέρας Γλυφάδας – Αίμος Πετρούπολης, Υμηττού: Αρίωνας – Ερμής Ηρακλείου.
12.30: γήπεδο Κυψέλης: Άτλας Κυψέλης – Κεραμεικός.
16.00: γήπεδο ΔΑΚ Αιγάλεω: Ζέφυρος – ΑΕ Ιλίου, Ακαδημίας Πλάτωνα: Πλάτωνας – Αμπελόκηποι, Υμηττού: Θρίαμβος Αθηνών – Κεραυνός Πετρούπολης,  Χρυσούπολης: Θύελλα Περιστερίου – ΑΟ Κωφών.

Related posts

Χλοψιούδης: «Έχουμε πεισμώσει!»

Kώστας Παλαιολόγος

Τα αποτελέσματα στα σημερινά-Τετάρτη 3/10 παιχνίδια στην Γ’ ΕΠΣΑΝΑ

Abola Team 2

Ισχυρή διοίκηση στα Σούρμενα με τέσσερις πρώην προέδρους! (vd)

Κωνσταντίνος Ράπτης