15.4 C
ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ

Τριάρα και 3Χ3 ο Λεοντικός Κηφισιάς

Την τρίτη συνεχόμενη του νίκη στο Πρωτάθλημα πανηγύρισε χθες ο Λεοντικός Κηφισιάς στο Ζηρίνειο απέναντι στον Διαγόρα Ραχών Ικαρίας (3 – 0) με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο.
Στο 8ο λεπτό και μετά από σουτ από πλάγια δεξιά της Κωστάκη, η Γκούφα έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
Στο 24ο λεπτό η Μοίρα ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να σφυρίζει πέναλτι το οποίο και μετέτρεψε σε γκολ η Ντάτης.
Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου η Ντάτης μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτριών του Λεοντικού έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην μικρή περιοχή και με δυνατό χαμηλό σουτ έστειλε την μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι και μετά στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 3-0.