12.8 C
20 Απριλίου, 2024
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στα πέναλτι ο Μικρασιατικός (2-5)

Ο Μικρασιατικός νίκησε στα πέναλτι την Άμιλλα Περιστερίου με 5-2 (κανονικός αγώνας και παράταση 2-2) και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Αθηνών. Στο 7’ ο Παπούλιας έκανε το 0-1 και στο 48’ ο Ασπραδάκης ισοφάρισε σε 1-1 Το 2-1 πέτυχε στο 68’ με κεφαλιά ο Κατσιούλας και στο 75’ο Σμυρνάκης ισοφάρισε σε 2-2. Το σκορ δεν άλλαξε στην παράταση και στα πέναλτι για τους γηπεδούχους αυτό του Κοπαλά βρήκε το δοκάρι, αυτό του Τζαβάρα πέρασε άουτ, ενώ του Μουστή απέκρουσε ο Μήτρο. Για τους φιλοξενούμενους ευστόχησαν οι Κατηρτζιγκαννόγλου, Βενέτι και Αμπάζι.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σύψας, Ματσούκς και Κρασώνης.
ΑΜΙΛΛΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Κασάρας, Ρεπάι (46’ Παππάς), Κατσαμάς (46’ Κοπαλάς), Πουλέρι, Μουστής, Κασιμάτης, Σωτηρίου, Κατσιούλης, Καρράς (77’ Ριζόπουλος), Ασπραδάκης, Στασινόπουλος (46’ Τζαβάρας).
ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ: Αδάμης (65’ Μήτρο), Σαρακηνός (65’ Πατσιαλός) Βενέτι, Ξενάκης, Κατηρτρίγιαννης, Γκουρνέλος, Παπούλιας, Αμπάζι, Γρυπάρης, Σμυρνάκης, Κετσές (100’ Μπαϊώνας).