12.8 C
20 Απριλίου, 2024
A' ΑΘΗΝΩΝΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Επεισοδιακό παιχνίδι και μοιρασιά o Άτταλος με τα Σούρμενα (1-1)

Σε επεισοδιακό παιχνίδι, ο Άτταλος και τα Σούρμενα αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1. Στο 76′ ο Παπαδάκης εκτέλεσε φάουλ και ο Μασάντο έκανε το 0-1.  Στο επόμενο λεπτό, ο Κιρτζιαλίδης ισοφάρισε σε 1-1. Στο 93′ οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ με προβολή του Αγοραστού από σέντρα του Κιρτζιαλίδη που ακυρώθηκε ως οφσάιντ και προκάλεσε έντονες διαμαρτυρίες, με αποτέλεσμα να υπάρξει διακοπή για μισή περίπου ώρα. Στη συνέχεια το διαιτητικό τρίο των Κωσταγιάννη, Μπάγια και Μπαλογιάννη βγήκε στον αγωνιστικό χώρο και έπειτα από δύο λεπτά σφύριξε τη λήξη του αγώνα.
ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ: Τικταπανίδης, Σταύρου, Μπούτιβας, Κοτσαλάς, Αγοραστός, Παληγεώργος, Κιρτζιαλίδης, Κέσκος (50′ Καραγιάννης), Μιράκα (50′ Μποτινάκης), Κοβάνης, Μπουρντένης
ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Αθανασόπουλος, Αλεξανδράκης, Μαρινάκης, Οικονόμου (58′ Χαπάλογλου), Μιχελής, Καμπουρούδης, Φωστέρης, Παπαδάκης, Ντοκάι, Μασάντο, Κωτσοβός (82′ Ζυγοκώστας)