Abola.gr
A' ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΣΑ: Οι όμιλοι για Άρη Πετρούπολης και Αγία Παρασκευή

Έγιναν γνωστοί οι όμιλοι που θα αγωνιστούν οι ομάδες στης Αθήνας, στα μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική. Ο Άρης Πετρούπολης κληρώθηκε να παίξει στον 7ο όμιλο όπου θα έχει αντιπάλους Ελλάδα Ποντίων (ΕΠΣ Πειραιά), Βύζαντα Μεγάρων (Δυτική Αττική), Απόλλωνα Αγίου Ιωάννου (Χανιά), Αστέρα Περάματος ή Ερμή Ζωνιανών (Ρέθυμνο), ΑΟ Τυμπακίου ή Ρωμανό (Ηράκλειο) και Νίκη Σητείας (Λασίθι).

Από την άλλη πλευρά η Αγία Παρασκευή θα μετέχει στον 8ο όμιλο και θα βρει στο δρόμο της Μαρκό (ΕΠΣΑΝΑ), Αετό Λουτρών (Λέσβος), Ελλάς Σύρου (Κυκλάδες), Ατρόμητο Αγ. Γεωργίου (Χίος), Ιάλυσο ή Ηρακλή Μαριτσών (Δωδεκάνησα) και τον πρωταθλητή της ΕΠΣ Σάμου.

Η ΕΠΟ έχει χωρίσει τις 56 ομάδες σε οχτώ ομίλους των επτά ομάδων και τα τρία πρώτα σωματεία από κάθε γκρουπ, θα σφραγίσουν τα εισιτήρια της ανόδου για την Γ’ Εθνική. Το μίνι πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 7 και 8 Μαΐου.

Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

7ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Βύζας Μεγάρων – Άρης Πετρούπολης, Ελλάς Ποντίων – Αστέρας Περάματος ή Ερμής Ζωνιανών, Νίκη Σητείας – ΑΟ Τυμπακίου/Ρωμανός

*** Ρεπό: Απόλλων Αγίου Ιωάννου

2η αγωνιστική

ΑΟ Τυμπακίου/Ρωμανός – Βύζας Μεγάρων, Αστέρας Περάματος ή Ερμής Ζωνιανών – Νίκη Σητείας, Απόλλων Αγίου Ιωάννου – Ελλάς Ποντίων.

*** Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

3η αγωνιστική

Νίκη Σητείας- Ελλάς Ποντίων, Άρης Πετρούπολης- Αστέρας Περάματος ή Ερμής Ζωνιανών, Απόλλων Αγίου Ιωάννη – Βύζας Μεγάρων

*** Ρεπό: ΑΟ Τυμπακίου/Ρωμανός

4η αγωνιστική

Βύζας Μεγάρων- Αστέρας Περάματος ή Ερμής Ζωνιανών, ΑΟ Τυμπακίου/Ρωμανός – Απόλλων Αγίου Ιωάννου, Νίκη Σητείας- Άρης Πετρούπολης

*** Ρεπό: Ελλάς Ποντιων

5η αγωνιστική

Βύζας Μεγάρων – Νίκη Σητείας, Ελλάς Ποντίων- ΑΟ Τυμπακίου/Ρωμανός, Άρης Πετρούπολης – Απόλλων Αγίου Ιωάννου

*** Ρεπό: Αστέρας Περάματος ή Ερμής Ζωνιανών

6η αγωνιστική

Άρης Πετρούπολης-Ελλάς Ποντίων, Απόλλων Αγίου Ιωάννου-Νίκη Σητείας, Αστέρας Περάματος ή Ερμής Ζωνιανών- ΑΟ Τυμπακίου/Ρωμανός

*** Ρεπό: Βύζας Μεγάρων

7η αγωνιστική

Αστέρας Περάματος ή Ερμής Ζωνιανών- Απόλλων Αγίου Ιωάννου

ΑΟ Τυμπακίου/Ρωμανός- Άρης Πετρούπολης

Ελλάς Ποντίων – Βύζας Μεγάρων

*** Ρεπό: Νίκη Σητείας.

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Μαρκό-Αγία Παρασκευή, Αετός Λουτρών – ΕΠΣ Σάμου

Ελλάς Σύρου – Ιάλυσος / Ηρακλής Μαριτσών

*** Ρεπό: Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

 2η αγωνιστική

Ιάλυσος / Ηρακλής Μαριτσών – Μαρκό, ΕΠΣ Σάμου – Ελλάς Σύρου

Απόλλων Αγίου Ιωάννου – Αετός Λουτρών

*** Ρεπό: Αγία Παρασκευή

3η αγωνιστική

Ελλάς Σύρου- Αετός Λουτρών, Αγία Παρασκευή- ΕΠΣ Σάμου,

Απόλλων Αγίου Ιωάννη – Μαρκό

*** Ρεπό: Ιάλυσος / Ηρακλής Μαριτσών

 4η αγωνιστική

Μαρκό- ΕΠΣ Σάμου, Ιάλυσος / Ηρακλής Μαριτσών – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου, Ελλάς Σύρου- Αγία Παρασκευή

*** Ρεπό: Αετός Λουτρών

 5η αγωνιστική

Μαρκό – Ελλάς Σύρου, Αετός Λουτρών-Ιάλυσος / Ηρακλής Μαριτσών,

Αγία Παρασκευή – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

*** Ρεπό: ΕΠ Σάμου

 6η αγωνιστική

Αγία Παρασκευή-Αετός Λουτρών, Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου-Ελλάς Σύρου, ΕΠΣ Σάμου ή Ιάλυσος / Ηρακλής Μαριτσών

*** Ρεπό: Μαρκό

7η αγωνιστική

ΕΠΣ Σάμου- Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου, Ιάλυσος / Ηρακλής Μαριτσών – Αγία Παρασκευή, Αετός Λουτρών – Μαρκό

*** Ρεπό: Ελλάς Σύρου

Related posts

Οι διαιτητές στα ματς της Τετάρτης (18/10) για το Κύπελλο ΕΠΣΑ

Abola Team 3

Συνεχίζουν… αγκαλιά Αγία Ελεούσα και Σούρμενα

abola10

Ξεκίνησε η ανακαίνιση των αποδυτηρίων της Κοψαχείλας

Abola Team 3