15.4 C
Α' ΠΕΙΡΑΙΑΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Πήρε το “διπλό” στο Μοσχάτο και συνεχίζει…

Στο γήπεδο του Μοσχάτου για την Α’ Κατηγορία του 1ου Ομίλου στην 8η αγωνιστική αναμετρήθηκαν η Αναγέννηση Μοσχάτου και ο ΑΟ Καραβας, με νικήτρια την φιλοξενούμενη ομάδα.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ 0-2
Στο 79ο λεπτό το σκορ άνοιξε ο Ζότο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Κουτσοποδιώτης στο 90ο λεπτό.
Διαιτήτευσε ο Γ. Αλατσάκης.
Βαθμολογικά σε 8 αγώνες στο πρωτάθλημα ο ΑΟ Καραβας ειναι πρώτος με 22 βαθμούς και καμμια ήττα ενώ η Αναγεννηση Μοσχάτου στη 14η θέση με 2 βαθμούς.
ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ: Μπαντίκος, Γκούμας( 62’ Σιδηρόπουλος) , Παπαγγελής, Παυλίδης, Κουτσοποδιώτης, Παπανικολάου(87’ Μάτσης) , Νικολόπουλος( 62’ Αρβανιτάκης) , Κοντογιαννόπουλος( 62’ Ζότο) , Μπουρντένης, Ηλιάδης, Τσίνα ( 62’ Κάραβος).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Βαβάκας, Παπαθεοδώρου, Μεταξάς, Παπέλης, Παπαθανασίου, Αθανασόπουλος( 82’ Λυκάκης) , Καρανάσος, Ρούσσος( 87’ Μπούκοβι), Παππάς Μ., Γουάτσοπ, Παππάς Γ. ( 65’ Χρήστου).