Πέρασε νικηφόρα και από το Γαλαξία η Δόξα Γκύζη

Γ΄Κατηγορία – 4ος Όμιλος
8η Αγωνιστική
ΓΑΛΑΞΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ 1-2
Μόλις στο 19′ ο Μπισυρης για τους γηπεδούχους θα ανοίξει το σκορ κάνοντας το 1-0 για το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.
Το γκολ όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για τον Γαλαξία και οι φιλοξενουμενοι με την έναρξη του β’ ημιχρόνου στο 47′ θα ισοφαρίσουν με τον Πεχλιβανίδη σε 1-1.
Το νικητήριο γκολ για τη Δόξα Γκύζη θα πετύχει στο 58′ ο Μιμαρος, διαμορφωνοντας έτσι το τελικό σκορ 1-2.
Στη βαθμολογία, με αυτό το “τρίποντο” η Δόξα Γκύζη συνεχίζει σταθερά στη 1η θέση και αήττητη με 24 βαθμούς, ενώ ο Γαλαξίας βρίσκεται στην 4η θέση με 15 βαθμούς.
ΓΑΛΑΞΙΑΣ (Λουμιδης): Αγγελόπουλος Γ., Σταθοπουλος, Γεροντής (90′ Ασπροπουλος), Πιτταρας, Νικολαου, Στασινόπουλος, Μπισυρης, Κατσουγιαννης, Πατσελης, Μαργαριτόπουλος, Αγγελόπουλος Π. (15′ Δουμας).
ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ (Ραμουνδος): Παππας, Ζαρέντης (85′ Σκλάβος), Καρυκης, Πεχλιβανίδης, Γκαγκασταθης, Σταμάτης Γ. (36′ Δημόπουλος), Λαροσι (46′ Συριανός), Τσαλουχίδης, Μιμαρος, Σταμάτης Ελ. (66′ Τσώνης), Κούρος.