24.5 C
16 Σεπτεμβρίου, 2024
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Με ανατροπή ο Αθηναϊκός (1-2)

Στην επανάληψη ανέβασε στροφές ο Αθηναϊκός, νίκησε στα Μελίσσια την τοπική ομάδα με 2-1 και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου.  Μάλιστα οι «λόρδοι» ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και πέρασαν πανηγυρικά στον τρίτο γύρο της διοργάνωσης. Στο 11’ ο Κωτσοβός έκανε το 1-0 και στο 72’ ο Κατσούλας με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1. Το τελικό 1-2 έγραψε στο 77’ ο Τραγουστής.
Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης, Νικολάου-Μεντζελόπουλος
ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Πυρένης, Θεοδωρίδης (67’ Κωνσταντίνου), Καραμπίνης, Τιμολέων, Χοτζάι (84’ Γλογοβίτης), Καλτσής, Κωτσοβός, Νίκολι (75’ Χαμουρίδης), Μυλωνάς, Τούντας, Παπαχρήστος.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ρούμπας, Μαρίνης, Θεοδοσίου (58’ Βάρρας), Παναγόπουλος (84’ Κούτσιας), Βουλτσίδης, Παππάς (58’ Κατσαούνος), Δούκας (46’ Μανιάτης), Κατσούλας, Σέχι (78’ Ταρσαναλής), Τσοπανάκος, Τραγουστής.