Α' ΕΠΣΑΝΑ

Πλήρης ικανοποίηση στον Α.Ο. Κορωπί, με το επιβλητικό 3-0 επί της Λαυρεωτικής στο πρώτο φιλικό

Ο προπονητής κ. Τσομπανάκης στο πρώτο μέρος δοκίμασε διάφορες τακτικές και διάφορους παίκτες, όλοι τους ήταν εξαιρετικοί αυτό ανταμείφθηκε στο 45′ όταν μετά από μια έξοχη μπαλιά του Φάνη Τσομπανάκη ο Μερκούρης κρέμασε τον τερματοφύλακα της Λαυρεωτικής κάνοντας το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο είχαμε το ίδιο σκηνικό την ομάδα μας να έχει πλήρη κατοχή της μπαλας.
Το 2-0 έκανε ο Γαλάνης με εξαιρετικό τελείωμα κρεμώντας ξανά τον γκολκίπερ της Λαυρεωτικής ενώ το τελικό 3-0 πραγματοποίησε ο Μουσαράϊ με κεφαλιά μετά από εξαιρετική σέντρα από τα δεξιά.

Το ματς παρακολούθησαν περίπου 40 φίλοι του Κορωπί που ήρθαν να δουν το νέο ξεκίνημα.