21.4 C
26 Απριλίου, 2024
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Το Αιγάλεω νίκησε 1-0 την ΑΕ Μυλοποτάμου με γκολ του Σταύρου και ανεβαίνει

Σημαντική νίκη για το Αιγάλεω, το οποίο επικράτησε του Μυλοποτάμου με 1-0 και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής μένοντας στο κόλπο της ανόδου.

Οι γηπεδούχοι, τα βρήκαν σκούρα στο πρώτο ημίχρονο κάτι που φαίνεται και από το γεγονός πως έμειναν στο 0-0.

Στην επανάληψη όμως, ήρθε το γκολ που ήταν αρκετό για να έρθει και το τρίποντο. Ο Σταύρου στο 56′ με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα του Μυλοποτάμου τελείωσε το παιχνίδι με 9 ποδοσφαιριστές.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Ηλίας Καλοπήτας): Κατσουλης, Κάρδαρης, Κοντζιας, Δαρρας, Μειμαρογλου, Γουλας (73′ Γούλας Θ.), Ψυχογιός (46′ Τσαρκάνι), Σκοπελίτης, Βέρμπης (70′ Παπαδόπουλος), Σταύρου, Σπανός (88′ Μιχαλόπουλος).

ΑΕ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ (Λευτέρης Βασιλειάδης): Κελαϊδης, Πιτσόκος, Μυρθιανός, Λένγκα, Μποτωνάκης, Μπακάλης, Δελήμπασης, Ντινιωτάκης, Δαραμάρας, Βιτώρος, Στούπης.

Πηγή: gazzetta