10 C
Αθήνα
Νοέμβριος 27, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Τα συγχαρητήρια της ΕΠΣ Πειραιά στις ομάδες της Α’, Β’ και Γ’ κατηγορίας που κατέκτησαν το πρωτάθλημα, η ανακοίνωση για τα και τις ειδικές βαθμολογίες και η ενημέρωση της Επιτροπής Πρωταθλημάτων Υποδομών

Σε ανακοινώσεις της η ΕΠΣ Πειραιά αναφέρει:

*Τα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, συγχαίρουν τα σωματεία  ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ & ΣΦΑΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ για την κατάκτηση του  πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας (1ος & 2ος  όμιλος αντίστοιχα) και την άνοδο στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία.

 

Τα δύο σωματεία ως γνωστόν την ερχόμενη Κυριακή 6/5/2018 και ώρα 17.30 θα αναμετρηθούν στο γήπεδο “Π.ΣΑΛΠΕΑΣ” για την ανάδειξη της υπερπρωταθλήτριας ομάδας.

 

Τυπικά γηπεδούχος ομάδας αναδείχθηκε ο Ατρόμητος Πειραιά κατόπιν της κλήρωσης που έκανε η Επιτροπή – παρουσία του προπονητή του Αμπελακιακού κ. Αγγελάκη, και του εκπροσώπου του Ατρόμητου Πειραιά κ. Παπαδόπουλου.

 

 

 

*Τα μέλη της Ε.Ε. της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, συγχαίρουν τα σωματεία   Α.Ο.ΚΑΣΤΕΛΛΑ & ΑΠΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ για την κατάκτηση  του πρωταθλήματος της Β΄ Κατηγορίας (1ος & 2ος  όμιλος αντίστοιχα) και την άνοδο στην Α΄ Κατηγορία, καθώς και την  ΈΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ η οποία επικράτησε στα  play-off της Γ΄ Κατηγορίας και ανέρχεται στην Β΄ Κατηγορία.

 

 

 

*Oι αγώνες PLΑY-OFF της Α΄ Κατηγορίας θα διεξαχθούν  ως εξής:

 

 1η αγωνιστική:  5/5(Σαββάτο)

 

 2η αγωνιστική:  9/5(Τετάρτη)

 

 3η αγωνιστική:  13/5 (Κυριακή)

 

 *Oι αγώνες PLAY- OFF, PLAY OUT της Β΄ Κατηγορίας θα διεξαχθούν ως εξής:

 

 1η αγωνιστική:   6/5 (Κυριακή)

 

 2η αγωνιστική: 13/5 (Κυριακή)

 

 3η αγωνιστική: 16/5 (Τετάρτη)οι αγώνες για την άνοδο & 20/5 (Κυριακή) οι αγώνες για τον Υποβιβασμό.

 

 

 

ΟΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

 

Μετά την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας των πρωταθλημάτων Α΄ Β΄ Κατηγορίας οι ειδικές βαθμολογίες των PLAY-OFF, PLAY-OUT που θα ακολουθήσουν διαμορφώνονται ως εξής:

 

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (PLAY-OUT)

 

1.ΠΑΝΤΖΙΤΖIΦΙΑΚΟΣ/ΚΑΡΠΑΘΟΣ: 3

 

2. ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: 2

 

3. Α.Ε.ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ: 1

 

………………………………………………………

 

4. Α.Ε. Μ.ΑΕΤΟΥ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ: 0

 

* Η Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ και η Α.Ε. Μ.ΑΕΤΟΥ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ισοβάθμησαν στην 13η θέση της βαθμολογίας, οι 2 ομάδες έχουν μεταξύ της 1-1, 0-0, όμως η Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ υπερτερεί έχοντας καλύτερο συνολικό συντελεστή τερμάτων στην βαθμολογία με  -28  έναντι -41 της Α.Ε. Μ.ΑΕΤΟΥ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ

 

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (PLAY-OUT)

 

1. Α.Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ: 3

 

2. Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: 2

 

3. Α.Ε. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ: 1

 

…………………………………………

 

4. ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ: 0

 

 

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ-ΑΝΟΔΟΥ (PLAY-OFF)

 

1. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ: 3

 

……………………………………….

 

2. ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: 2

 

3. Α.Ε. ΝΙΚΑΙΑ: 1

 

4.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: 0

 

ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ(PLAY-OUT)

 

1.ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: 3

 

2.ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: 2

 

3. ΑΡΜΕΝΙΚΗ: 1

 

……………………………………………

 

4. ΛΕΟΝΤΕΣ: 0

 

 

 

2ος  ΟΜΙΛΟΣ- ΑΝΟΔΟΥ(PLAY-OFF)

 

1.ΑΝΑΓ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ: 3

 

……………………………………………

 

2. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ: 2

 

3. ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ: 1

 

4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: 0

 

Ο ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ και ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ισοβάθμησαν στην 4η θέση της βαθμολογίας με 48 βαθμούς, όμως ο ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ  υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια (2-1, 2-2).

 

 

 

ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ(PLAY-OUT)

 

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: 3

 

2. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: 2

 

3. ΣΠΙΘΑ: 1

 

………………………………………………

 

4. ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: 0

 

Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ και ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ισοβάθμησαν στην 10η θέση της βαθμολογίας με 25 βαθμούς, όμως ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια (1-1, 2-0).

 

 

 

 

 

Η Επιτροπή Διοργάνωσης Πρωταθλημάτων Υποδομών ενημερώνει

 

Το ερχόμενο Σαββάτο 5/5/2018 στο γήπεδο «ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ» θα πραγματοποιηθούν  οι Τελικοί αγώνες του Εφηβικού Πρωταθλήματος Ε.Π.Σ. Πειραιά περιόδου 2017-2018 με το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

ΩΡΑ 16.30: Μικρός Τελικός (Α.Ε. ΜΟΣΧΑΤΟΥ – Α.Ε.ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

 

ΩΡΑ 18.30: Μεγάλος Τελικός (ΑΠΟ ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ)

 

ΩΡΑ 20.30: ΑΠΟΝΟΜΕΣ

Related posts

«Πέρασαν» από τη Νίκαια οι Νέοι Ευγενείας

Nάσος Φακίδης

Τα αποτελέσματα σε όλα τα ματς του Σαββάτου (20/1) στον Πειραιά

Abola Team 3

Τα σωματεία και τα πρόσωπα που θα τιμηθούν στην κοπή πίτας της ΕΠΣ Πειραιά

Abola Team 3